Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Rynek LPG
Live Chat Software

e-petrol.pl: ostatnie wydarzenia na rynku LPG w Polsce (4 marca 2014)

e-petrol.pl
2014-03-04 / 09:42
e-petrol.pl: ostatnie wydarzenia na rynku LPG w Polsce (4 marca 2014)

Komentarz dotyczący aktualnych cen i sytuacji w handlu gazem płynnym.

Notowanie w pierwszy poniedziałek marca na wschodniej granicy polski przynoszą wyniki spadkowe - zapewne w najbliższych dniach tego rodzaju kierunek będzie trwał, choć trudno przewidzieć skalę z uwagi na poważne zawirowania sytuacji międzynarodowej w Europie Wschodniej. Byliśmy świadkami zejścia cen do poziomu 3328 zł/t mieszanki propan-butan. Jesli chodzi o ewentualne zmiany na rynku polskim, jakie mogłyby być spowodowane przez sytuację na Ukrainie - polecamy uwadze komentarz dotyczący prognozowanych zmian na polskim rynku paliw w krótkim filmie z udziałem analityka e-petrol.pl, Jakuba Boguckiego: W obecnej sytuacji podaż gazu na terminalach na wschodniej granicy RP nie powinna budzić zaniepokojenia - bowiem większość naszych rozmówców nie uskarża się na kłopoty z zaopatrzeniem, a dodatkowo sporym uzupełnieniem mogą być doraźne dostawy samochodami ciężarowymi bezpośrednio z Białorusi. Warto także przypomnieć, że od 1 marca obniżeniu uległa stawka cła eksportowego dla LPG - wyniesie ona 169,1 USD/t.

Istotny spadek jest udziałem propanu na granicy wschodniej RP. W tej chwili tona tego gazu kosztuje 2560 zł/t, co jest wynikiem poważnie niższym od poziomów sprzed tygodnia, a wiąże się przede wszystkim z ociepleniem i spadkiem popytu na czysty propan do celów grzewczych.

Więcej filmów na e-petrol TV »

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.