Live Chat Software

Zamiast ładować szybciej wymienisz baterię w samochodzie

e-petrol.pl
2018-08-08 / 09:48
Zamiast ładować szybciej wymienisz baterię w samochodzie

Shell Ventures, oddział brytyjsko-holenderskiego koncernu zajmujący się innowacjami, uwierzył w kalifornijski start-up Ample, rozwijający nowatorskie rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych. Koncern zainwestował w ten projekt.

Start-up Ample otrzymał również wsparcie od takich podmiotów jak Moore Strategic Ventures, Repsol Energy Ventures, Hemi Ventures oraz TRIREC. Pierwszy etap dofinansowania w serii A zakończono sumą 31 mln euro.

Kalifornijska spółka informuje, że zaprojektowała ekonomiczną, szybko uruchamianą i szeroko dostępną platformę, która w ciągu kilku minut zapewnia pełne naładowanie każdego samochodu elektrycznego. Dzięki pieniądzom od inwestorów możliwe stanie się wdrożenie technologii Ample w wielu lokalizacjach w nadchodzących miesiącach.

Start-up pracuje nad systemem szybkiej wymiany akumulatorów EV. Popularyzacja tego rozwiązania mogłaby przyczynić się do upowszechnienia pojazdów elektrycznych w miejscach niezapewniających dostępu do konwencjonalnej infrastruktury ładowania.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.