Live Chat Software

Szczecin ma miejskie stacje ładowania aut elektrycznych

e-petrol.pl
2018-08-02 / 09:55
Szczecin ma miejskie stacje ładowania aut elektrycznych

W Szczecinie oddano do użytku pierwsze trzy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Będą z nich mogły korzystać elektryczne pojazdy należące do miejskiej floty, ale także inni użytkownicy elektrycznych aut.

Użytkownicy pojazdów elektrycznych w Szczecinie będą mogli je ładować przy ul. Felczaka przy urzędzie miasta, a także w sąsiedztwie siedziby Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego przy ul. Klonowica oraz na ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera - wynika z informacji służb prasowych szczecińskiego magistratu. W początkowym okresie użytkowania ze stacji będzie można korzystać nieodpłatnie, ale magistrat w zamian prosi użytkowników pojazdów na prąd o wypełnianie ankiet,  które mają pomóc władzom miasta w pracach nad dalszym rozwojem elektromobilności w Szczecinie.

Stacje dostarczyła i zamontowała ENEA Serwis. Mają one zdolność szybkiego naładowania akumulatora o pojemności 24 kWh od 0 do 80 proc. pojemności baterii pojazdu do 30 minut.
Słowa kluczowe: punkty ładowania, Szczecin

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.