Live Chat Software
Lotos Paliwa

Norwegowie wybrali elektryki i hybrydy

e-petrol.pl
2018-01-04 / 09:50
Norwegowie wybrali elektryki i hybrydy

Sprzedaż pojazdów elektrycznych i hybryd w Norwegii jest wyższa niż spalinowych – ich liczba w 2017 r. stanowiła aż 52 proc. wśród nowych pojazdów rejestrowanych w Norwegii. Oznacza to, że po raz pierwszy było ich więcej niż pojazdów z silnikami spalinowymi - podała w środę agencja Reutera.

Norwegia jest na dobrej drodze do tego, aby samochody zeroemisyjne stanowiły sto procent sprzedaży wszystkich nowych pojazdów do 2025 roku. Na razie to jedyny kraj na świecie, w którym sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczyła 50 proc. całkowitej miesięcznej sprzedaży aut na rynku. Ten wynik, to przede wszystkim skutek rządowych subsydiów na zakup i rejestrację pojazdów elektrycznych. Nabywcy mogą ponadto korzystać z bezpłatnego parkowania i darmowego ładowania. Pojazdy z napędem elektrycznym są w Norwegii zwolnione również z opłat drogowych i za korzystanie z tuneli oraz przepraw promowych. W 2017 roku niektóre norweskie regiony wprowadziły natomiast wyższe opłaty drogowe dla diesli (w porównaniu z samochodami na benzynę).

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.