Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zapotrzebowanie na ropę spadnie dzięki samochodom elektrycznym

e-petrol.pl
2017-10-11 / 09:51
Zapotrzebowanie na ropę spadnie dzięki samochodom elektrycznym

Analitycy z Barclays prognozują, że kiedy tylko co trzeci samochód na globalnych drogach będzie pojazdem elektrycznym, to dzienne zużycie ropy może spaść o 9 mln baryłek. W Europie w 2015 r. konsumpcja ropy na rzecz transportu drogowego wyniosła 47,5 proc.

Analitycy z Barclays wskazują także, że elektromobilność rozwija się pomimo szeregu barier, ale do jej rozwoju mogą przyczynić się wprowadzane w  ostatnich miesiącach zakazy i ograniczenia, które ograniczają możliwość poruszania się pojazdami z silnikami Diesla.

Jeśli spełnią się prognozy zakładające wzrost popularności pojazdów elektrycznych, to w już w 2025 roku możemy globalnie potrzebować o 3,5 mln baryłek ropy dziennie mniej niż dzisiaj.  W przypadku gdyby do 2040 roku co trzeci pojazd byłby elektryczny spadek zapotrzebowania na ropę wyniósłby 9 mln baryłek na dobę.

Pojazdów elektrycznych będzie przybywać także w Polsce. Spółka Ursus Bus wygrała przetarg na dostawę elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla Zielonej Góry. Kosztem 96,5 mln zł miasto zakupi 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Dostawy mają być realizowane w 2018 r. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych, które także wyposażone są w mały silnik Diesla - elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.