MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Shell przyspieszy w segmencie ładowarek

Od przyszłego roku działalność spółki w zakresie elektromobilności nakierowana będzie na realizację umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Sieć ładowarek samochodów elektrycznych Shell Recharge liczy obecnie 11 urządzeń (22 punkty ładowania), a do końca 2024 roku wzrośnie do minimum 14 ładowarek (28 punktów), poinformowała  dyrektorka działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska Katarzyna Warzywoda rozmowie z ISBnews podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. Do końca 2027 roku Shell chce uruchomić co najmniej 200 punktów ładowania.

W ramach współpracy z NFOŚiGW do końca 2027 roku ma powstać 75 ładowarek (150 punktów ładowania) przy głównych trasach europejskiej sieci TEN-T. Pierwsze z nich powinny zostać uruchomione w 2026 roku.

W sieci pojawią się również ładowarki zlokalizowane poza stacjami Shell, na razie sieć nie wskazała lokalizacji, ani planowanej liczby urządzeń.

Z zapowiedzi Katarzyny Warzywody wynika, że do końca 2027 roku sieć Shell Recharge będzie liczyła co najmniej 200 punktów ładowania.

Więcej w kategorii

Anwim przyspiesza w segmencie ładowarek

Anwim przyspiesza w segmencie ładowarek

Właściciel sieci Moya - firma Anwim S.A, podpisała strategiczną umowę z Makro Polska w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach współpracy w 28 lokalizacjach należących do sieci hurtowni powstanie 150 punktów ładowania.

Na stacjach Orlenu przybędzie ładowarek

Na stacjach Orlenu przybędzie ładowarek

Dyrektor biura rozwoju produktów i technologii elektromobilności w Orlenie Hubert Zdrojewski poinformował w rozmowie z agencją ISBnews, że spółka zamierza powiększyć sieć ładowania samochodów elektrycznych Orlen Charge o kilkanaście hubów ładowania w 2025 roku.

Rejestracje aut na prąd mają przyspieszyć

Rejestracje aut na prąd mają przyspieszyć

Ministerstwo Klimatu i Środowiska skierowało do konsultacji dokument - Krajowe ramy polityki rozwoju rynku paliw alternatywnych w sektorze transportu i rozwoju odpowiedniej infrastruktury.