Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koncern naftowy przejął sieć ładowania aut elektrycznych

e-petrol.pl
2021-01-26 / 09:36
Koncern naftowy przejął sieć ładowania aut elektrycznych

Shell poinformował, że przejmuje właściciela największej w Wielkiej Brytanii publicznej sieci ładowania pojazdów elektrycznych, firmę Ubitricity.

Ubitricity ma w Wielkiej Brytanii ponad 2700 punktów ładowania na ulicach. Udziałowcami w firmie są Heinz Dürr Invest GmbH, EarlyBird Verwaltungs GmbH, EDF Deutschland GmbH, IBB Beteiligungsgesellschaft mbH, next47 GmbH i Honda Motor Company.

W wydanym oświadczeniu, Shell ujawnia, że podpisał umowę na zakup 100 proc. akcji największej w Wielkiej Brytanii publicznej sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Umowa przejęcia ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Nie została ujawniona kwota transakcji. Dziennik „The Telegraph” przypomniał, że Shell ma już 1 tys. punktów ładowania na swoich stacjach paliw.

Przejęcie stanowi kolejny krok w wysiłkach Shell na rzecz wspierania kierowców w przejściu na transport niskoemisyjny. Umowa ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku, z zastrzeżeniem zgody organów regulacyjnych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.