Paliwa, które napędzają Twój biznes

Resort klimatu zainwestuje w stacje ładowania

W piątek na stronach RCL opublikowano projekt rozporządzenia ws. szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na tworzenie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i do tankowania wodoru.

Autor projektu - resort klimatu i środowiska, planuje przeznaczyć do końca grudnia 2023 r. 800 mln zł na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury dla sprzedaży wodoru lub do ładowania pojazdów energią elektryczną - wynika z opublikowanego w piątek projektu rozporządzenia.

Środki mają pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodano, że wsparcie będzie mogło być udzielane w formie dotacji.

Pomoc finansowa będzie mogła być skierowana do sektora MŚP, do dużych firm jak i do samorządów oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.
Test Our Award-winning Monitors Free!
Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
Muzyczny akcent na rynku paliw

Muzyczny akcent na rynku paliw

Znany z występów na muzycznych scenach Skolim otwiera swoją pierwszą stację paliw. Obiekt jest zlokalizowany na Podlasiu, w miejscowości Czeremcha.

Rosyjski prezydent straszy wzrostem cen paliw

Rosyjski prezydent straszy wzrostem cen paliw

Władimir Putin skomentował najnowsze amerykańskie sankcje, które objęły rosyjskie koncerny naftowe - Lukoil i Rosnieft.

Niemcy chcą wyjątku dla niemieckich spółek Rosnieftu

Niemcy chcą wyjątku dla niemieckich spółek Rosnieftu

Kanclerz Niemiec, Friedrich Merz, wyraził przekonanie, że niemieckie spółki zależne rosyjskiego koncernu Rosnieft, które znajdują się pod zarządem państwowym, zostaną wyłączone z najnowszej rundy amerykańskich sankcji – podała agencja TASS.

Serbska rafineria bez ropy

Serbska rafineria bez ropy

Amerykańskie sankcje nałożone na kontrolowaną przez Rosję serbską spółkę naftową NIS (Naftna Industrija Srbije) uniemożliwiły dostawę kluczowego ładunku ropy, co stawia pod znakiem zapytania możliwość funkcjonowania jedynej serbskiej rafinerii.

JERA kupuje aktywa gazowe w USA za 1,5 mld dolarów

JERA kupuje aktywa gazowe w USA za 1,5 mld dolarów

Japońska firma energetyczna JERA ogłosiła zakup aktywów łupkowych w basenie Haynesville za 1,5 mld USD – podaje portal OilPrice.com.

Drony zaatakowały rafinerię w Riazaniu

Drony zaatakowały rafinerię w Riazaniu

W nocy z 22 na 23 października drony zaatakowały rafinerię Rosnieftu w Riazaniu, wywołując pożar w jednej z instalacji. Lokalne systemy obrony powietrznej zestrzeliły 14 bezzałogowców. To kolejny atak dronów na rosyjską infrastrukturę energetyczną w ostatnich miesiącach.