Live Chat Software

W Polsce zarejestrowano ponad 8 tys. aut elektrycznych

e-petrol.pl
2019-12-19 / 09:46
W Polsce zarejestrowano ponad 8 tys. aut elektrycznych

Na koniec listopada br. w Polsce zarejestrowanych było 8 225 samochodów elektrycznych, z czego 59 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne - poinformowały Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

Zgodnie z licznikiem elektromobilności prowadzonym przez PZPM oraz PSPA, po polskich drogach w listopadzie jeździło 4 886 pojazdów w pełni elektrycznych (BEV, ang. battery electric vehicles), pozostałe (3 339) to hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles).

Liczba elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w analizowanym okresie zwiększyła się do 502 sztuk. Ciągle rośnie też flota elektrycznych motorowerów i motocykli, która na koniec listopada osiągnęła 6 204 sztuk.

PZPM i PSPA dodają, że wraz ze wzrostem liczby pojazdów, rozwija się również ogólnodostępna infrastruktura ładowania. Pod koniec listopada br. w Polsce funkcjonowały 972 stacje ładowania pojazdów elektrycznych (1 764 punkty).   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.