Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wodór od Orlenu zasili śląskie autobusy

e-petrol.pl
2019-10-10 / 09:48
Wodór od Orlenu zasili śląskie autobusy

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz PKN Orlen będą ściśle współpracować na rzecz niskoemisyjnej komunikacji publicznej napędzanej wodorem.

Podczas konferencji Impact mobility rEVoloution w Katowicach podpisano w tym zakresie list intencyjny. Porozumienie zakłada wymianę informacji oraz działania związane z przygotowaniem się do realizacji projektów dotyczących infrastruktury i dostaw wodoru.

Wodór to bezpieczne i przyjazne środowisku paliwo. Pozyskiwany jest m.in. z odnawialnych źródeł energii. Po oczyszczeniu może być stosowany w pojazdach elektrycznych, stanowiąc w niedalekiej przyszłości alternatywę dla tradycyjnych paliw kopalnych i baterii litowo-jonowych, szczególnie w transporcie publicznym. Stacja doczyszczania wodoru ma powstać w Trzebini. Rozpoczęcie produkcji czystego paliwa wodorowego planowane jest w 2021 roku.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.