Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy operatorzy ładowarek stworzą wspólną sieć?

e-petrol.pl
2019-07-18 / 09:32
Czy operatorzy ładowarek stworzą wspólną sieć?

GreenWay Polska wyszła z inicjatywą ułatwienia kierowcom ładowania aut elektrycznych w stacjach ładowania różnych operatorów.

Obecnie GreenWay Polska obok spółek Lotos, Orlen i Tauron ma rozbudowaną sieć punktów ładowania elektryków. Firma namawia konkurentów do współpracy w tym zakresie. Zdaniem operatora, obecna sytuacja na rynku ładowania samochodów elektrycznych przypomina początki rozwoju telefonii komórkowej, kiedy każdy budował własną infrastrukturę. Dopiero zmiana podejścia przez operatorów i nawiązanie współpracy przy budowie stacji bazowych podniosła znacznie jakość usług w całym sektorze - czytamy w środowym komunikacie firmy.

Prezes Green Way Polska Rafał Czyżewski uważa, że dyskusję na temat wypracowania wspólnych porozumień i oferowania rozwiązań roamingowych w naszym kraju powinniśmy podjąć już dziś.

Chodzi o to, aby przykładowo, klient Orlenu powinien mieć możliwość skorzystania np. z usług sieci GreenWay, autoryzując się i uruchamiając ładowanie kartą lub aplikacją Orlen. Wymaga to jednak porozumienia wszystkich głównych operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania i podmiotów świadczących usługi ładowania tak, aby wzajemnie oferowały one dostęp do swojej infrastruktury i usług.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.