Moya dla Ukrainy – współpraca z Polską Akcją Humanitarną

Grupa Kapitałowa Anwim nawiązała współpracę z Polską Akcją Humanitarną w ramach pomocy dla poszkodowanych w wyniku wojnie na Ukrainie. Spółki Anwim i Esppol Trade przekazały darowiznę w wysokości 200 tys. zł.

Moya dla Ukrainy – współpraca z Polską Akcją Humanitarną
Pixabay

Środki przeznaczone zostaną na pomoc bezpośrednią, włączając w to żywność, pomoc psychologiczną i inne formy wsparcia dla osób, które musiały uciekać ze swoich domów. Dodatkowo, Anwim otworzył skarbonkę na portalu Siepomaga.pl, zsynchronizowaną ze zbiórką PAH. W ten sposób do akcji „Moya dla Ukrainy” mogą włączyć się wszyscy pracownicy i klienci stacji paliw Moya.

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Dramat wojny, a co za tym idzie niebezpieczeństwo klęski humanitarnej, są dla nas trudne do wyobrażenia. Chcemy okazać solidarność z poszkodowanymi, włączając się w wysiłki całego społeczeństwa polskiego, aby pomóc uchodźcom przybywającym do Polski. Nawiązanie współpracy z Polską Akcją Humanitarną jest jednym z elementów pomocy, którą GK Anwim będzie nieść potrzebującym. We wspólne działania włączamy naszych partnerów, wszystkie stacje paliw, a także klientów. Wierzymy, że razem możemy zdziałać więcej, a nasza cegiełka będzie miała znaczenie w ogólnopolskim dziele pomocy poszkodowanym w wyniku wojny – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.

Na wszystkich stacjach paliw Moya w całej Polsce pojawią się kody QR za pomocą których każdy odwiedzający stacje będzie mógł zrobić szybki przelew dowolnej kwoty na poczet zbiórki „Moya dla Ukrainy” na portalu Siepomaga.pl. Wpłaty można dokonywać na stronie: https://www.siepomaga.pl/moya-dla-ukrainy.

Dodatkowo, na wybranych stacjach paliw Moya, znajdujących się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, pracownicy służb mundurowych i medycznych będą mogli odebrać kawę lub hot-doga za symboliczny 1 grosz. Oprócz tego, GK Anwim włącza się w doraźną pomoc konkretnym grupom ludzi, jak np. wsparcie rzeczowe dla rodzin pracowników firmy współpracującej z Anwim, zatrudniającej pracowników z Ukrainy.

Polska Akcja Humanitarna jest polską organizacją pozarządową działającą od 1992 r. Specjalizuje się w udzielaniu pomocy humanitarnej wszędzie tam, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. PAH działa w miejscach, w których wybuchają kryzysy humanitarne, katastrofy naturalne i konflikty zbrojne. Natychmiastowa odpowiedź na kryzys jest priorytetem, ale ważne jest także szukanie długoterminowych rozwiązań i zapobieganie kolejnym katastrofom.

Wsparcie w ramach pomocy dla Ukrainy obejmuje osoby poszkodowane w wyniku wojny, włączając przemieszczające się wewnątrz kraju oraz uchodźców przyjeżdżających do Polski. Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorowane są potrzeby na miejscu i pomoc natychmiast dostosowywana do aktualnych potrzeb.

- Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tragedią naszych wschodnich sąsiadów. Na bieżąco analizujemy sytuację i rozważamy kolejne formy wsparcia. Angażujemy nasze firmowe zasoby, ale także wielu pracowników i partnerów osobiście prowadzi działania w ramach wolontariatu. Łączy nas wspólny cel – pomoc Ukrainie – dodaje Rafał Pietrasina.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Radni z Radlina nie chcą budowy stacji paliw

Radni z Radlina nie chcą budowy stacji paliw

Mieszkańcy Radlina, którzy złożyli sprzeciw w sprawie lokalizacji stacji benzynowej w centrum miasta, uzyskali poparcie radnych miejskich. Projekt uchwały mającej pomóc w zablokowaniu inwestycji przyjęła rada miasta.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.