Sieć stacji paliw Moya posadziła ponad 24 000 drzew

We wtorek, 26 października wolontariusze z Anwim S.A., operatora sieci stacji paliw Moya, wspólnie z leśnikami, prowadzili prace polegające na odnowieniu lasów po huraganie z 2017 r. W ramach wspólnego projektu docelowo zostanie posadzonych ponad 24 tys. sadzonek buków na powierzchni ok. 3 ha Nadleśnictwa Runowo (woj. kujawsko-pomorskie).

Sieć stacji paliw Moya posadziła ponad 24 000 drzew
Jeszcze dziś, ponad pięć lat po ogromnych wichurach, które spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach, można dostrzec ogromne straty, zwłaszcza w Borach Tucholskich. Zdewastowany wówczas obszar lasów był półtora razy większy od Warszawy – połamanych zostało ponad 10 mln m3 drzew. Anwim S.A. włączył się w proces ponownego zalesiania  i wspólnie z Lasami Państwowymi 26 października 2021 r. rozpoczął prace na zalesianiem obszaru 3 hektarów – sadzając docelowo ponad 24 000 drzew, głównie buków.

Sadząc lasy spółka Anwim realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, a także zachęca pracowników i klientów sieci stacji paliw Moya do aktywności na rzecz środowiska naturalnego. Akcja jest również rozwinięciem podjętej w Anwim S.A. idei zielonego biura.

- Rozwijamy Anwim S.A. w ramach wspólnych wartości, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony wzrost. Chcemy pozytywnie wpływać na otoczenie, dbać o środowisko naturalne i promować zrównoważony styl życia. Przykładem niech będzie idea zielonego biura, która przejawia się w rozważnym korzystaniu z zasobów (m.in. z wody, papieru i energii), segregowaniu odpadów, ograniczaniu liczby wydruków w biurach. Na stacjach Moya serwujemy kawę, której sprzedaż – dzięki współpracy z fundacją WLT – wspiera lasy deszczowe, korzystamy z drewnianych sztućców, pieczywo z którego przygotowujemy dania nie zawiera zbędnych konserwantów – posiada certyfikaty Clean Label, a soki naszej marki własnej oferujemy w szklanych butelkach. Akcja wolontariatu, w której za każdą istniejącą stację Moya, posadziliśmy 70 drzew (łącznie posadziliśmy ponad 24 000 sadzonek), jest kolejną działalnością na rzecz zrównoważonego rozwoju – mówi Monika Ostaszewska, marketing manager Anwim S.A.

Spółka Anwim włącza się do działań i aktywnie uczestniczy w akcjach informacyjno-edukacyjnych na rzecz ochrony środowiska. Na kolejnych stacjach w sieci montowane są panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika to dynamicznie rozwijająca się technologia i sieć stacji paliw Moya chce wejść w nią w większej skali, tak, by efektywnie minimalizować zakup energii z sieci. Cała energia wykorzystywana na stacjach Moya należących do Anwim S.A. pochodzi z zielonych źródeł.

- Jesteśmy przekonani, że w małych krokach wykonywanych w stronę lepszej przyszłości, tkwi ogromna siła, dlatego w kolejnych latach będziemy rozwijali działalność zmierzającą do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne – dodaje Monika Ostaszewska.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Drogowcom nie zabraknie asfaltów

Drogowcom nie zabraknie asfaltów

W trakcie Forum Dni Asfaltu w Bukowinie Tatrzańskiej prezes Orlen Asfalt Paweł Wachnik powiedział, że spółka jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na asfalt w okresie intensyfikacji inwestycji drogowych w Polsce.

Rosyjski Lukoil planuje wejście na rynek detaliczny Kazachstanu

Rosyjski Lukoil planuje wejście na rynek detaliczny Kazachstanu

Lukoil, największa prywatna firma naftowa w Rosji, planuje wejść na detaliczny rynek paliw w sąsiednim Kazachstanie – w tym celu chce uruchomić projekt franczyzowy, poinformowały agencję Reutera cztery źródła zaznajomione z tą sprawą.

Stabilność i równowaga na rynku ropy dzięki umowie OPEC

Stabilność i równowaga na rynku ropy dzięki umowie OPEC

Minister ds. ropy Iraku, a zarazem sekretarz generalny OPEC Haitham al-Ghais powiedział, że porozumienie grupy w sprawie ograniczenia wydobycia pomogło sprostać wyzwaniom stojącym przed światowymi rynkami ropy naftowej.

Będą strajki na platformach Morza Północnego

Będą strajki na platformach Morza Północnego

Brytyjski związek zawodowy Unite the Union poinformował w środę, że jego członkowie w zakładach BP Petrofac głosowali za poparciem strajku w sprawie wynagrodzeń na platformach naftowych i gazowych zlokalizowanych na Morzu Północnym.

Ile Chiny zaoszczędziły na rosyjskich węglowodorach?

Ile Chiny zaoszczędziły na rosyjskich węglowodorach?

Według firm Vortexa i Kpler w 2022 roku Federacja Rosyjska zwiększyła dostawy ropy do Chin o 8 proc., do 86,25 mln ton. Wyliczono, że dzięki dostawom surowca z Rosji od kwietnia 2022 do stycznia 2023 r. chińskie rafinerie zaoszczędziły około 5,5 mld USD.

OPEC+ nie zmieni wielkości wydobycia ropy do końca roku

OPEC+ nie zmieni wielkości wydobycia ropy do końca roku

OPEC+ prawdopodobnie pozostawi bez zmian październikową decyzję o cięciu wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie do końca tego roku.