Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Grupa Unimot planuje dalszy rozwój na rynku OZE

Grupa Unimot, poprzez spółkę Unimot Energia i Gaz, intensywnie rozwija dotychczasowy biznes fotowoltaiczny oraz szuka nowych okazji na rynku OZE. Docelowo chce być jednym z głównych graczy.

Grupa  Unimot rozwija biznes fotowoltaiczny pod własną marką AVIA Solar od maja 2020 r. W międzyczasie wystartowała szeroka kampania marketingowa, w tym na stacjach AVIA, nawiązano współpracę z istotnymi partnerami, jak firma Blachotrapez i Banking Retail System, a także mocno wzmacniany jest zespół sprzedażowy i techniczny. Od strony zarządczej, w spółce  Unimot Energia i Gaz pojawił się ponadto Andrzej Moczydłowski – ekspert z rynku OZE, który wszedł w skład Zarządu.

- Wszystko idzie zgodnie z planem, mamy już 1 MW sprzedanych instalacji – zarówno do klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Pracuje dla nas już 30 sprzedawców na terenie całego kraju, a w planach do końca roku chcemy zatrudnić mniej więcej jeszcze drugie tyle. Do działu technicznego przyjmujemy osoby z kompetencjami pozwalającymi nam prowadzić wszelkie działania techniczne dla instalacji do 50 kWp, jak i rozwój oraz budowę instalacji powyżej 50 kWp – w tym również prowadzenie developmentu instalacji wielkoskalowych – wyjaśnia Andrzej Moczydłowski, Prezes Zarządu  Unimot Energia i Gaz.

Grupa  Unimot przygląda się jednak rynkowi OZE szerzej niż tylko sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. – Rynek OZE jest obecnie niezwykle atrakcyjny i będzie stawał się coraz bardziej konkurencyjny. Chcielibyśmy być jego wyraźną częścią i już teraz myślimy w jaki sposób zapewnić sobie przewagę nad innymi jego uczestnikami. Właśnie dlatego mocno rozglądamy się za kolejnymi obszarami. Poza sprzedażą, niedawno zdecydowaliśmy się także na produkcje paneli fotowoltaicznych. Patrzymy ponadto na ewentualne możliwości zaangażowania się w rynek większych mocy OZE, czyli farmy fotowoltaiczne – o czym już wcześniej wspominałem. I to zarówno od strony rozwoju własnego portfela, jak i pozyskiwania projektów z rynku. Mogłoby to być dobrym uzupełnieniem naszego portfela w zakresie zielonej energii – zapowiada Adam Sikorski, Prezes Zarządu  Unimot S.A.

Więcej w kategorii

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Wraz z przyspieszeniem dynamiki odnawialnych gazów płynnych, Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 zyskuje uznanie na najwyższym szczeblu instytucjonalnym.

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Europejski Kongres Gazu Płynnego (ELGC) to prestiżowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, które corocznie gromadzi liderów, innowatorów i decydentów z branży gazu płynnego z całego świata. Od momentu powstania w 1971 roku, kongres stał się kluczową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą współpracę na rzecz

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 (ELGC 2025) odbędzie się w dniach 20–22 maja w Katowicach w Polsce. Zgromadzi on liderów branży, decydentów i ekspertów, którzy omówią przyszłość odnawialnych gazów płynnych w europejskiej transformacji energetycznej.

Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Spółka poinformowała o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Odbędzie się ono 5 czerwca 2025 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Orlenu w Płocku.

MOL ze wzrostem na początku roku

MOL ze wzrostem na początku roku

Grupa MOL osiągnęła w I kwartale 2025 roku oczyszczoną EBITDA na poziomie 833 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym – poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. Prognoza na cały rok przewiduje przekroczenie 3 mld USD.

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Cztery nowoczesne autobusy wodorowe wzbogacą flotę bielskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W czwartek podpisano umowę na ich dostawę z firmą Solaris Bus & Coach. Pojazdy, mierzące 12 metrów długości, mają zostać dostarczone do Bielska-Białej w ciągu 14 miesięcy.

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

Dwaj znaczący gracze na rynku energetycznym w Ameryce Północnej - ConocoPhillips i Suncor, opublikowali wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku, które dzięki wzrostowi produkcji i solidnemu popytowi na produkty rafinowane przewyższyły oczekiwania analityków.

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Rząd Nigerii ogłosił nowy, ambitny cel produkcyjny dla krajowej spółki naftowej NNPC, zakładający osiągnięcie poziomu 2,5 miliona baryłek ropy dziennie do końca 2025 roku. To znaczne podniesienie wcześniejszego limitu, który wynosił 2 mln baryłek i został określony przez prezydenta.

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies ogłosiło serię znaczących inwestycji w działającym od ponad 75 lat zakładzie w Antwerpii, dążąc do zapewnienia odporności i długoterminowej rentowności.