Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Biopaliwa
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Na B7 trzeba będzie jednak jeszcze poczekać

e-petrol.pl
2011-08-03 / 12:46
Na B7 trzeba będzie jednak jeszcze poczekać

Olej napędowy z 7 proc. domieszką estrów metylowych kwasów tłuszczowych nie trafi na polskie stacje przed listopadem tego roku. Wszystko przez rozporządzenie wykonawcze dotyczącego normy jakościowej dla tego paliwa, które przechodzi procedurę notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Nowelizacja  ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, która wchodzi w życie 10 sierpnia tego roku, zmienia ustawową definicję oleju napędowego, zwiększając dopuszczalny udział estrów metylowych kwasów tłuszczowych w oleju napędowym z 5 do 7 proc. Do tego aby paliwo trafiło do sprzedaży potrzebna jest jednak jeszcze rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki z normą jakościową, a to przechodzi procedurę notyfikacji w Komisji Europejskiej. Państwa członkowskie Unii Europejskiej mają 3 miesiące, aby zgłosić swoje ewentualne zastrzeżenia dotyczące projektu rozporządzenia.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Ministerstwie Gospodarki wynika, że przed listopadem tego roku nowa mieszanka nie pojawi się na stacjach w Polsce, bo projekt rozporządzenia z wymaganiami dla B7 został notyfikowany w Komisji Europejskiej 25 lipca. Obowiązkowy okres wstrzymania procedury legislacyjnej upłynie 26 października. Jeśli żadne z państw członkowskich nie zgłosi uwag, to rozporządzenie wejdzie w życie 7 dni po jego opublikowaniu.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.