Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Tarcza antykryzysowa
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Koronawirus w Polsce
2020-05-19 / 09:59
Tarcza Antykryzysowa 3.0 - opublikowana w Dzienniku Ustaw

W Dzienniku Ustaw została opublikowana trzecia część tzw. tarczy antykryzysowej mającej na celu ograniczenie negatywnych skutków koronawirusa na gospodarkę – informują w alercie doradcy podatkowi z kancelarii Cabaj Kotala. Najważniejszą zmianą, która została przewidziana w tej ustawie, jest „odmrożenie” biegu terminów procesów i sądowych, które zostały zawieszone na podstawie „tarczy 1.0”. »

2020-04-29 / 07:21
Alert prawny COVID-19: Komentarz do Tarczy 2.0. – podatki

Tarcza 2.0 wprowadziła nowe rozwiązania również w kwestiach podatkowych – przedstawiamy komentarz do najważniejszych zmian w tym zakresie. »

2020-04-28 / 13:03
Bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej od doradców podatkowych

Doradcy podatkowi napisali specjalny przewodnik po przepisach tarczy antykryzysowej 2.0, który ma pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem. W przystępny sposób wyjaśniają w nim, na jaką pomoc od rządu może liczyć biznes i jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją uzyskać. »

2020-04-16 / 07:24
Programy operacyjne w dobie epidemii

Nowe rozwiązania przewidujące w szczególności czasowe odstępstwa oraz wyjątki od obowiązujących zasad wdrażania, realizacji i rozliczania projektów w ramach programów operacyjnych określonych w tzw. ustawie wdrożeniowej oraz ustawie o finansach publicznych w zakresie dotyczącym rozliczania środków europejskich, mogą mieć wpływ zarówno na sytuację wnioskodawców programów operacyjnych jak i beneficjentów realizujących projekty, na których negatywnie wpływa szerzenie się COVID-19. »

2020-04-14 / 09:20
Przedsiębiorco, trwają prace nad kolejnym programem pomocowym

9 kwietnia 2020 r. Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Celem powyższej ustawy jest wprowadzenie dodatkowego – obok tarczy antykryzysowej – wsparcia niezbędnego dla utrzymania i kontynuacji prowadzonej działalności gospodarczej, zagrożonej na skutek ekonomicznych następstw dla przedsiębiorcy wynikających z wprowadzenia zakazów i ograniczeń w związku z walką z koronawirusem. W alercie przedstawiamy główne założenia projektu. »

2020-04-09 / 17:17
Tarcza 2.0 - zmiany ważne dla branży paliwowej

Informujemy, że wczoraj Sejm przyjął drugą część tzw. tarczy antykryzysowej mającej na celu ograniczenie negatywnych skutków koronawirusa na gospodarkę. Do najważniejszych zmian dla branży paliwowej, które są wprowadzane tym projektem, należą: (Pełna treść dostępna po zalogowaniu). »

2020-04-09 / 09:40
Tarcza Antykryzysowa 1.1 – projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2

7 kwietnia 2020 roku do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Co zawiera skierowany do Komisji Finansów Publicznych projekt? Poniżej przedstawiamy najważniejsze propozycje tzw. Tarczy Antykryzysowej 1.1 dedykowane przedsiębiorcom. (Treść artykułu dostępna po zalogowaniu). »

2020-04-08 / 06:25
Wstrzymanie i zawieszenie biegu terminów procesowych i sądowych

Jak już wiadomo, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (zwana dalej ''ustawą''). W ustawie pochylono się nad kwestią wstrzymania nierozpoczętego i zawieszenia rozpoczętego biegu terminów procesowych i sądowych. »

2020-04-03 / 06:45
Tarcza antykryzysowa - ważne zmiany dla branży paliwowej

Eksperci podatkowi z kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe szczegółowo omawiają zmiany i ułatwienia, które bezpośrednio dotykają prowadzonej działalności w sektorze paliwowo-energetycznym. (Treść opracowania dostępna po zalogowaniu) »

2020-04-02 / 08:18
Ustawa antykryzysowa - nowe regulacje, nowe obowiązki dla Zamawiającego i Wykonawcy

Z dniem 31 marca 2020 r. weszła w życie Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, tzw. „ustawa antykryzysowa”. W ustawie znalazły się także rozwiązania dotyczące ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1843, dalej także: „PZP”), które mogą być dla Państwa niezwykle istotne, zwłaszcza jeżeli jesteście Państwo zaangażowali w realizację umów w sprawie zamówień publicznych w rozumieniu PZP. »

2020-04-02 / 08:06
Zmiany podatkowe wynikające z COVID – m.in. VAT, PIT, CIT, SENT, akcyza

Zespół doradców kancelarii Cabaj Kotala w alercie podatkowym szczegółowo omawia zmiany podatkowe wynikające z ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 31 marca 2020 r., poz. 568, dalej COVID), jak również rozporządzeń wykonawczych związanych z tą ustawą. (Pełna treść dostępna po zalogowaniu). »

2020-03-31 / 08:55
Środki pomocowe w ramach ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania i restrukturyzacji przedsiębiorców

Do systemów wsparcia w ramach tzw. „Tarczy antykryzysowej” należą środki przewidziane w ustawie o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania i restrukturyzacji przedsiębiorców. Stanowią one uzupełnienie środków przewidzianych w ustawie prawo restrukturyzacyjne. »

Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.