Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Aktualności prawne
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Aktualności prawne
2021-01-13
Alert prawny: Do 1500 € dofinansowania na zgłoszenie znaków towarowych i wzorów przemysłowych

Komisja Europejska wraz z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) utworzyły fundusz dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), w celu zabezpieczenia ich praw własności intelektualnej. MŚP mogą otrzymać dotacje w wysokości maksymalnie 1500 euro z programu „The Ideas Powered for Business SME Fund” na usługi wstępnej diagnostyki własności intelektualnej i/lub zgłoszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych/wspólnotowych na poziomie krajowym, regionalnych i unijnym. »

2021-01-12
 Ważne zmiany we właściwości urzędów skarbowych od 1 stycznia 2021 r.

Z dniem 1. stycznia 2021 r. weszły w życie istotne zmiany w rozporządzeniach regulujących właściwość urzędów skarbowych. W wyniku niniejszych zmian dla znacznej części podatników zmianie uległy właściwe urzędy skarbowe oraz utworzono grupę urzędów skarbowych dedykowanych do obsługi rozliczeń konkretnych rodzajów podatników lub typów transakcji. »

2021-01-05
ALERT: projekt ustanowienia nowego obowiązku dla producentów i importerów paliw

Obecnie w rządzie trwają prace nad ustanowieniem nowego obowiązku regulacyjnego dla podmiotów produkujących paliwa lub przywożących je z zagranicy, tzn. wymogu realizacji celów dotyczących efektywności energetycznej – informuje kancelaria Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe. »

2021-01-04
NCR  – co ze sprawozdaniami za ubiegły rok?

Z upływem poprzedniego roku zakończył się pierwszy okres rozliczeniowy realizacji Narodowego Celu Redukcyjnego (NCR) i sprawozdanie w jego zakresie będzie trzeba złożyć do URE do końca marca. Istnieją jednak bardzo poważne wątpliwości co do tego, czy przepisy związane ze składaniem sprawozdań obowiązują już w bieżącym roku. »

2020-12-17
Ustawa o Slim VAT bez senackich poprawek

Senat nie zaproponował w środę poprawek do nowelizacji ustawy o VAT wprowadzającej m.in. pakiet uproszczeń, tzw. Slim VAT. Teraz nowela trafi do podpisu prezydenta. »

2020-12-08
Projekt ważnych zmian w podatku od nieruchomości dla firm posiadających bocznice kolejowe

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe informuje, że 27 listopada 2020 r. do Sejmu wpłynął senacki projekt zmian do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych przewidujący niekorzystną zmianę z perspektywy podatników posiadających bocznice kolejowe. »

Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.