Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Aktualności prawne
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Aktualności prawne
2021-10-14
W sprawach karno-skarbowych można wyrazić e-czynny żal

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w sprawach karno-skarbowych wciąż możliwe i skuteczne jest wyrażenie e-czynnego żalu. Zmiany w kodeksie karnym skarbowym wprowadzone ustawą o e-doręczeniach nie modyfikują meritum przewidzianych tam regulacji. »

2021-10-08
Nadchodzące zmiany w ustawie o podatku akcyzowym - zestawienie aktów oczekujących na wejście w życie oraz będących w trakcie prac legislacyjnych.

Początek 2022 r. przyniesie sporo zmian w akcyzie. Poniżej eksperci z kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przedstawiają status spraw w zakresie zmian w podatku akcyzowym, które zostały uchwalone i w najbliższym czasie wejdą w życie, a także zmian, które na obecnym etapie są jeszcze procedowane. »

2021-10-05
Podatki w projekcie Polskiego Ładu – pobierz opracowanie

Dział Podatkowy Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy - partnera Sekcji Prawnej e-petrol.pl - opracował szczegółowy komentarz do rządowego projektu Polskiego Ładu (Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw). »

2021-09-24
Od stycznia 2022 będzie trzeba oznakować dystrybutory

W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 września 2021 r. pod pozycją 1738 opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 31 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu informowania o rodzaju paliwa ciekłego wykorzystywanego do napędu pojazdu samochodowego oraz oznakowania miejsc tankowania pojazdu samochodowego takim paliwem. »

2021-09-09
ALERT: Wyrok TSUE z 9 września 2021 r. w sprawie C-855/19 - szybki VAT niezgodny z prawem UE

Dziś TSUE stwierdził, że „szybki VAT” (konieczność zapłaty VAT od nabycia paliw z UE w terminie 5 dni od nabycia) jest niezgodny z prawem UE. »

2021-08-19
Projekt nowej składki zdrowotnej dla osób prowadzących działalność gospodarczą

W dniu 26 lipca 2021 r. został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, zawierający regulacje m.in. w zakresie składki zdrowotnej. »

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.