Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Aktualności prawne
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Aktualności prawne
2021-04-02
Klient zapłaci więcej za kawę z plastikowego kubka

Na maksymalnie 1 zł ustanowiono opłatę, jaka będzie doliczana do wydawanych klientom np. jednorazowych kubków - wynika z opublikowanego w czwartek projektu resortu klimatu i środowiska. »

2021-03-31
Alert: nowy projekt nowelizacji rozporządzenia ws. wyrobów podlegających pod SENT

Ostatnio na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt nowelizacji rozporządzenia ws. dodatkowych wyrobów, których przewóz jest monitorowany w systemie SENT. »

2021-03-31
Ważny dla wszystkich przedsiębiorców wyrok TK w sprawie podatku od nieruchomości

Jak informuje zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe, w wyroku z 24. lutego 2021 r. (sygn. SK 39/19) Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją RP przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, które uzależniają opodatkowanie podatkiem od nieruchomości według wyższych stawek - przewidzianych dla nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – grunty, budynki i budowle jedynie ze względu na fakt, że pozostają one w posiadaniu przedsiębiorcy. »

2021-03-30
Sejmowa komisja finansów przeciwna większości senackich poprawek do tzw. pakietu akcyzowego

W poniedziałek komisja finansów opowiedziała się za odrzuceniem większości z senackich poprawek do tzw. pakietu akcyzowego, w tym wniosku, by przesunąć wejście w życie zmian na 1 lipca br. »

2021-03-29
Alert podatkowy: termin na rozliczenie CIT przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Jak podał partner Sekcji Prawnej e-petrol.pl, Kancelaria Cabaj Kotala, 26 marca 2021 r. na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja o podpisaniu przez Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: Rozporządzenie). »

2021-03-25
Najbliższe raportowania regulacyjne dla branży paliwowej - podsumowanie

Kancelaria Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina, że w najbliższych dniach upływają terminy na wypełnienie następujących obowiązków sprawozdawczych przez podmioty funkcjonujące w branży paliwowej. »

Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.