Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Aktualności prawne
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Aktualności prawne
2018-12-05
Pliki JPK_VAT zamiast niektórych deklaracji VAT

Opublikowany we wtorek projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej i innych ustaw przewiduje zastąpienie deklaracji VAT-7 i VAT-7K plikami JPK_VAT. »

2018-11-08
Projekt dot. zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego wróci do komisji

Projekt dotyczący zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego wróci do sejmowej komisji finansów publicznych z powodu poprawek złożonych przez PO, które zakładają większą pomoc dla rolników, niż zaproponował rząd. »

2018-06-20
Rynek paliwowy coraz lepiej odnajduje się w nowej rzeczywistości

W ostatnich tygodniach w mediach pojawia się sporo informacji na temat sukcesów w walce z ''mafią paliwową''. Sukcesy te są bezsporne. Od sierpnia 2016 wzrosła sprzedaż legalnego paliwa do prawie 30% . Polskie rafinerie pracują na swoich ''pełnych technologicznych możliwościach'', co w ostatnich latach standardem nie było. Ponad 90 proc. niezbędnego do pokrycia zapotrzebowania polskiej konsumpcji paliw ciekłych importu pochodzi z legalnych i kontrolowanych źródeł, co standardem europejskim nie jest na pewno. Wszystkie składowe całego paliwowego łańcucha operacyjnego, w tym logistyka, nareszcie mogą z optymizmem kalkulować przyszłość zarówno tę bliższą jak i dalszą. (Poniżej dalsza część artykułu). »

2018-05-30
Konstytucja biznesu – co to jest?

Konstytucja biznesu to pakiet ustaw, które mają na celu ułatwienie prowadzenie działalności gospodarczej, gdyż zawierają korzystne i przejrzyste zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz mają przyczynić się do poprawy relacji „przedsiębiorca – urząd”. Ustawy te weszły w życie z dniem 30 kwietnia 2018 roku. »

2017-07-13
Lipcowe obowiązki przedsiębiorców z rynku paliw – część 2

W dniu 14 lipca 2017 r. upływa termin na realizację obowiązku zgłoszenia do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki pierwszego sprawozdania o podmiotach zlecających usługi magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych, o którym mowa w art. 4ba ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220, z późn. zm.). »

2017-07-06
Lipcowe obowiązki przedsiębiorców z rynku paliw

Przypominamy: 7 lipca 2017 r. mija termin złożenia informacji o rodzajach i lokalizacji infrastruktury paliw ciekłych wykorzystywanej do prowadzonej działalności W dniu 7 lipca 2017 r. mija termin złożenia informacji o rodzajach i lokalizacji infrastruktury paliw ciekłych wykorzystywanej do prowadzonej działalności. Wspomniany obowiązek dotyczy przedsiębiorstw energetycznych, które uzyskały wpis do rejestru podmiotów przywożących paliwa ciekłe lub uzyskały koncesje w zakresie paliw ciekłych przed 7 czerwca 2017 r. »

Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.