Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Obowiązek uiszczania opłaty koncesyjnej

e-petrol.pl
2016-05-10 / 11:10
Obowiązek uiszczania opłaty koncesyjnej

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, iż każdy przedsiębiorca posiadający koncesję jest zobowiązany do uiszczania opłaty koncesyjnej, bez względu na to, czy faktycznie prowadzi działalność koncesjonowaną czy też nie. Jedynie ustanie bytu prawnego koncesji, czyli np. jej wygaśnięcie, cofnięcie czy uchylenie skutkuje ustaniem tegoż obowiązku. Należy jednak pamiętać, iż w takiej sytuacji przedsiębiorca jest nadal zobowiązany do uregulowania zaległych opłat koncesyjnych, powstały przed ustaniem koncesji. Obowiązek ten wynika wprost z art. 34 § 1 Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.) – zwana dalej „prawo energetyczne”.

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.