Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Za miesiąc rozpocznie się proces umorzeń subwencji udzielonych w ramach PFR Tarczy Finansowej 1.0

e-petrol.pl
2021-03-29 / 09:27
Za miesiąc rozpocznie się proces umorzeń subwencji udzielonych w ramach PFR Tarczy Finansowej 1.0

Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy informuje, że Polski Fundusz Rozwoju S.A. zapowiedział, że proces umarzania subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0 rozpocznie się po dniu 29 kwietnia 2021 r. Możliwe będzie całkowite umorzenie subwencji dla niektórych przedsiębiorców.

Zgodnie z zapowiedziami PFR S.A. zmiana regulaminu Tarczy Finansowej 1.0 w zakresie regulacji dotyczących umorzenia zostanie opublikowana na stronie internetowej PFR S.A. nie później niż do dnia 9 kwietnia 2021 r. O najistotniejszych zmianach i aktualizacjach przepisów zespół Kancelarii poinformuje w kolejnych alertach prawnych.

Nawet 100% umorzenia subwencji

Przedsiębiorcy, których działalność jest wykonywana w jednym lub więcej z 54 kodów PKD, którzy skorzystali z Tarczy Finansowej PFR 2.0 w 2020 r. po spełnieniu wszystkich warunków formalnych będą mogli skorzystać z pełnego umorzenia subwencji.

Status MŚP a problemy w umorzeniu subwencji

Z doświadczeń zespołu Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy wynika, że szczególnie problematyczna pozostaje kwestia statusu MŚP. Dla przedsiębiorców to ostatni moment na weryfikację statusu oraz na przygotowanie obrony swojego stanowiska odnośnie statusu MŚP.

Zobacz treść alertu TUTAJ

 
e-petrol.pl
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.