Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: niższe ceny paliw cieszą kierowców

e-petrol.pl
2019-01-09 / 14:53
e-petrol.pl: niższe ceny paliw cieszą kierowców

Jest szansa na tańsze wyjazdy na zbliżające się ferie. Jak wynika z monitoringu cen na stacjach benzynowych w Polsce, kilka dni przed rozpoczynającą się w połowie stycznia zimową przerwą w nauce, paliwa znowu tanieją.

Średnio o 4 grosze mniej kierowcy płacą obecnie za tankowanie benzyny Pb95 oraz autogazu, które kosztują 4,79 i 2,29 PLN/l. Trzygroszowa przecena dotyczy również benzyny Pb98 i oleju napędowego, sprzedawanych na stacjach odpowiednio po 5,12 i 5,05 PLN/l.  

W tym tygodniu benzyna bezołowiowa 95 jest oferowana w najbardziej atrakcyjnych cenach na stacjach województwa podkarpackiego, gdzie przeciętnie płaci się za jej litr 4,65 PLN. Benzyna 98-oktanowa oraz diesel są natomiast sprzedawane w najkorzystniejszych dla tankujących cenach na Śląsku, które wynoszą tam 4,95 i 4,93 PLN/l. Jeśli chodzi zaś o gaz samochodowy, to najtaniej można go kupić na Opolszczyźnie, gdzie za jego litr płaci się przeciętnie 2,15 PLN.

Jak tanie mogą być paliwa pokazują najniższe ceny zarejestrowane w tym tygodniu przez użytkowników aplikacji tuTankuj: dla 95-oktanowej benzyny to 4,19 PLN/l odnotowane w Zielonej Górze. Rekordowo niska cena diesla - 4,25 PLN/l została znaleziona na jednej ze stacji w Kaliszu, a LPG - 1,94 PLN/l w Kamiennej Górze.  

W połowie stycznia zdecydowanie najdroższym województwem jest Mazowsze, gdzie najwięcej płaci się za Pb98, olej napędowy i autogaz: 5,21; 5,14 i 2,38 PLN/l (taka sama cena za mocniejszą benzynę obowiązuje też na Opolszczyźnie). W rejonie Podlasia tymczasem najwięcej kosztuje benzyna 95-oktanowa: średnia cena jej litra wynosi tam 4,87 PLN.Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: kierowco, zatankujesz drożej…

e-petrol.pl: kierowco, zatankujesz drożej…

2020-05-22

Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa – a większy popy...

e-petrol.pl: koniec obniżek na stacjach

e-petrol.pl: koniec obniżek na stacjach

2020-05-20

Rekordowo niskie ceny na stacjach, do których kierowcy przyzwyczaili się w ostat...

e-petrol.pl: benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

e-petrol.pl: benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

2020-05-15

Kierowcy kolejny tydzień z rzędu mogli cieszyć się z niższych cen paliw na stacj...

e-petrol.pl: ceny ciągle spadają

e-petrol.pl: ceny ciągle spadają

2020-05-13

Chociaż ostatnie dni przyniosły podwyżki w cennikach krajowych producentów paliw...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.