e-petrol.pl: ceny na stacjach nadal rosną

Jak wynika ze zrealizowanego przez e-petrol.pl badania monitorującego sytuację cenową na stacjach w Polsce, paliwa tradycyjne kolejny raz w tym miesiącu podrożały.

W porównaniu do stanu sprzed tygodnia za tankowanie litra 95-oktanowej benzyn i oleju napędowego kierowcy płacą średnio o 2 grosze więcej. Kosztują one odpowiednio - 5,11 PLN/l 5,04 PLN/l. W przypadku popularnej benzyny Pb95 wrzesień jest piątym z kolei miesiącem, kiedy jej średnia cena utrzymuje się powyżej wysokiego poziomu 5 złotych za litr. Przyczyną podwyżek są w głównej mierze niskie marże operatorów stacji, które uniemożliwiają osiąganie zysków ze sprzedaży. Powody do zadowolenia, z uwagi na symboliczną skalę obniżki raczej niewielkie, mają natomiast użytkownicy samochodów z instalacją gazową. LPG potaniało o 1 grosz i średnio kosztuje aktualnie 2,28 PLN/l.

W tym tygodniu paliwa w najniższych cenach można zatankować w województwie opolskim, gdzie litr benzyny 95-oktanowej wyceniany jest w sprzedaży detalicznej na 5,07 PLN, a taka sam ilość diesla i autogazu na odpowiednio 5,00 PLN i 2,21 PLN.

Najdrożej jest zaś w Lubuskiem - tam benzyna "95" kosztuje średnio 5,23 PLN/l, w Zachodniopomorskim, gdzie za litr benznyny "98" trzeba płacić 5,54 PLN, na Warmii i Mazurach, na których zakup litra oleju napędowego to wydatek równy 5,10 PLN oraz w Małopolsce, która obok wspomnianego już województwa zachodniopomorskiego, stoi na czele regionów z najwyższą ceną za autogaz - 2,32 PLN/l.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.