Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Benzina już działa na Słowacji

e-petrol.pl/ fot. PKN Orlen
2019-04-16 / 08:56
Benzina już działa na Słowacji

Grupa Orlen poinformowała, że otworzyła na Słowacji, nieopodal granicy z Czechami, pierwszą stację paliw pod marką Benzina. Do końca roku słowacka sieć koncernu ma liczyć 10 punktów, ale ma to być początek rozwoju w tym kraju.

Koncern podał, że stacja została otwarta w Malackach, nieopodal granicy słowacko-czeskiej i oferuje paliwa Efecta 95 I Efecta Diesel oraz paliwa premium – Verva 100 i Verva Diesel. Zgodnie z założeniami biznesowymi, zarówno nowo otwarta stacja, jak i cała słowacka część sieci Benzina, ma odpowiadać standardom oferty i obsługi swojego czeskiego odpowiednika. Stacje paliw na Słowacji mają być zaopatrywane w paliwa przede wszystkim produktami Orlenu, a w ofercie pozapaliwowej zaś dostępne będą zarówno produkty lokalne, jak i pochodzące z Polski i Czech.

Zgodnie ze strategią konsekwentnie rozbudowujemy również segment detaliczny. Wchodzimy na nowy rynek, ale jest on nam bliski i dobrze znany pod kątem oczekiwań konsumenckich i otoczenia konkurencyjnego. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i kompetencje oraz atrakcyjna, szeroka oferta obejmująca także produkty i usługi pozapaliwowe, połączona z silną i rozpoznawalną marką, jaką jest Benzina, zapewnią nam sukces również na Słowacji – powiedział, cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen ma dobre doświadczenia na rynku czeskim - sprzedaż pozapaliwowa rozwija się tam bardzo dynamicznie, w ciągu ostatnich sześciu lat sieć Benzina zanotowała 50-procentowy wzrost w tym obszarze, a sprzedaż produktów gastronomicznych wzrosła w tym czasie trzykrotnie.

Obecnie na Słowacji działa ok. 900 stacji paliw, z których blisko połowa zarządzana jest przez 3 największych operatorów. Orlen jest zainteresowany przejęciem większych lub mniejszych sieci, natomiast małym operatorom stacji będzie oferował korzystną współpracę franczyzową.
Słowa kluczowe: Benzina, PKN Orlen, Słowacja

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu