Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Niskie ceny mogą spowodować cięcia produkcji

Nawet najwięksi gracze na rynku ropy mogą stanąć w obliczu konieczności ograniczenia wydatków, jeśli ceny ustabilizują się na poziomie 50 USD za baryłkę, twierdzi dyrektor generalny ConocoPhillips Ryan Lance.

Produkcja spółki wzrosła do 2,38 mln baryłek ekwiwalentu ropy dziennie (487 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie więcej niż rok wcześniej). Stało się możliwe dzięki przejęciu aktywów Marathon Oil. Pozwoliło to na częściowe zniwelowanie wpływu niskich cen.

Roczny budżet firmy na nakłady kapitałowe został obcięty o 450 mln USD, do 12,3–12,6 mld USD. Jak jednak wyjaśnił zarząd, nie będzie to miało wpływu na wolumeny produkcji.

ConocoPhillips jest trzecią co do wielkości firmą naftową w Stanach Zjednoczonych i wytwarza swoje produkty wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w 17 własnych zakładach.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Eneos stawia na LNG i SAF

Eneos stawia na LNG i SAF

Największy japoński przetwórca ropy naftowej - firma Eneos Holdings ogłosiła nowy trzyletni plan inwestycyjny, który zakłada zwiększenie zaangażowania w niskoemisyjne źródła energii, takie jak skroplony gaz ziemny (LNG) i zrównoważone paliwo lotnicze (SAF). Jednocześnie spółka zdecydowała się ograniczyć rozwój projektów

Hongrun wkrótce wznowi działalność nowo nabytej rafinerii

Hongrun wkrótce wznowi działalność nowo nabytej rafinerii

Niezależna spółka naftowa działająca we wschodnich Chinach, planuje ponownie uruchomić niedawno nabytą fabrykę Changyi Petrochemical już w tym miesiącu, podały agencji Reutera w piątek cztery źródła handlowe.

Dostawy ropy naftowej z Rosji do Chin mogą wzrosnąć o kolejne 2,5 mln ton do 2034 r.

Dostawy ropy naftowej z Rosji do Chin mogą wzrosnąć o kolejne 2,5 mln ton do 2034 r.

Zaktualizowany protokół rosyjsko-chińskiej umowy międzyrządowej przewiduje zwiększenie wolumenu sprzedaży ropy naftowej, podały agencje prasowe.

Indonezja chce importować więcej paliwa z USA

Indonezja chce importować więcej paliwa z USA

Indonezja planuje zmienić źródło importu części paliw z Singapuru na Stany Zjednoczone, poinformował w piątek minister energetyki tego kraju. Jest to część negocjacji w sprawie wysokich taryf celnych.