Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

MOL ze wzrostem na początku roku

Grupa MOL osiągnęła w I kwartale 2025 roku oczyszczoną EBITDA na poziomie 833 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym – poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. Prognoza na cały rok przewiduje przekroczenie 3 mld USD.

Prezes MOL, Zsolt Hernádi, podkreślił, że pomimo globalnych zawirowań gospodarczych i geopolitycznych, firma wypracowała stabilne wyniki dzięki poprawie efektywności wewnętrznej w większości segmentów. Spółka koncentruje się na dyscyplinie finansowej, inwestycjach, dywersyfikacji i realizacji celów strategicznych.

W segmencie wydobywczym spółka poprawiła wyniki kwartalnie, głównie dzięki wyższym cenom gazu. Średnia produkcja wyniosła 93 mboepd. MOL rozwijał działalność na Węgrzech, gdzie rozpoczął produkcję z odwiertu Som-8.

Mimo spadku marż wynik poprawił się w segmencie rafineryjnym, dzięki wyższej produkcji i sprzedaży. Petrochemia, mimo odbicia w sprzedaży, nadal przynosi straty. W detalicznej części biznesu odnotowano wzrost sprzedaży paliw i oferty pozapaliwowej, zwłaszcza w Rumunii i Chorwacji. Sieć Fresh Corner liczy już 1 341 punktów.

Dodatni wynik osiągnął także segment gospodarki cyrkularnej, napędzany m.in. rozwojem systemu kaucyjnego (ponad 4,8 tys. punktów odbioru).
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Produkcja ropy OPEC w kwietniu lekko spadła

Produkcja ropy OPEC w kwietniu lekko spadła

Produkcja ropy naftowej krajów OPEC nieznacznie zmniejszyła się w kwietniu, mimo zapowiedzi zwiększenia wydobycia – wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Reutera.

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

Dwaj znaczący gracze na rynku energetycznym w Ameryce Północnej - ConocoPhillips i Suncor, opublikowali wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku, które dzięki wzrostowi produkcji i solidnemu popytowi na produkty rafinowane przewyższyły oczekiwania analityków.

Indonezja staje się rosyjskim centrum naftowym

Indonezja staje się rosyjskim centrum naftowym

Według firmy Kpler, indonezyjski port Karimun gwałtownie zwiększył import paliw. Port stał się ważnym punktem przeładunkowym produktów naftowych, których kraj pochodzenia został zmieniony przed dostawą do klientów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe