Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

USA zatwierdzają projekt morskiego terminala naftowego

Administracja Donalda Trumpa zatwierdziła projekt portu głębinowego Texas GulfLink Deepwater Port firmy Sentinel Midstream LLC, którego przepustowość wyniesie milion baryłek ropy dziennie.

Projekt został faktycznie zatwierdzony przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska już w październiku, czyli za kadencji Joe Bidena, ale na przeszkodzie realizacji stanęli ekolodzy, twierdząc, że emisja gazów cieplarnianych z portu przekroczy 100 milionów ton rocznie. Jak zauważył Departament Transportu USA, projekt czekał na zatwierdzenie przez 5 lat. Poinformowano również, że port będzie mógł obsługiwać zarówno eksport, jak i import ropy naftowej.

Port, który ma powstać w hrabstwie Brazoria w Teksasie, jest wyjątkowy, ponieważ jest głębokowodny - będzie w stanie obsługiwać największe na świecie tankowce VLCC, osiągając wydajność załadunku 85 000 baryłek ropy na godzinę.

Więcej w kategorii

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Skorygowany zysk netto BP w pierwszym kwartale wyniósł 1,38 mld USD, co stanowi około połowę zysku osiągniętego w pierwszym kwartale poprzedniego roku (2,7 mld USD) i jest niższe od średniej prognozy analityków wynoszącej od 1,53 do 1,64 mld USD.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Największy chiński koncern naftowy PetroChina odnotował wzrost zysku w pierwszym kwartale tego roku o 2,3 proc., co jest wynikiem wyższej produkcji gazu ziemnego, mimo że niskie marże ciążyły na działalności związanej z produktami rafinowanymi.

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Chiński Sinopec poinformował, że zysk w pierwszym kwartale spadł o 27,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wpływ na to miały niższe ceny ropy naftowej oraz fakt, że rafinerie firmy zmagały się ze spadającą sprzedażą paliw i niskimi marżami.

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Kilka hiszpańskich rafinerii, w tym oba zakłady zarządzane przez drugiego co do wielkości operatora firmę Moeve, zostały zamknięte w poniedziałek po rozległej przerwie w dostawie prądu w Hiszpanii i Portugalii.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe