Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

USA kupią kolejne 3 mln baryłek ropy dla SPR z dostawą w maju

Departament Energii USA ogłosił nowe zakupy ropy dla SPR. Transakcja ma dotyczyć 3 mln baryłek ropy, która powinna trafić do strategicznej rezerwy w okresie od kwietnia 2025 r. do maja 2025 r.

Po sprzedaży 180 milionów baryłek ropy naftowej z rezerwy w 2022 roku zdecydowano o planie odbudowy zapasów, ale uzupełnienie rezerw do staniu sprzed uwolnienia rezerw szło powoli.

W tym roku informowano, że nie ma środków na odbudowę zapasów strategicznych, choć sytuacja była dość korzystna, bowiem ceny ropy spadły poniżej 70 USD. Latem tego roku Ministerstwo Energii poinformowało, że proces odkupu ropy do magazynów został już zakończony, a kolejne zakupy będą realizowane za zgodą Kongresu. We wrześniu zakupiono 3,5 mln baryłek, a 1 października ogłoszono, że Stany Zjednoczone zakupiły 6 mln baryłek SPR z dostawą do maja przyszłego roku.

Więcej w kategorii

Chiny obawiają się przerw w dostawach rosyjskiej ropy

Chiny obawiają się przerw w dostawach rosyjskiej ropy

Chińskie koncerny naftowe i duże prywatne rafinerie poszukują ropy na Bliskim Wschodzie i w innych regionach, przygotowując się na ewentualne przerwy w imporcie surowców w związku z zaostrzeniem sankcji wobec Rosji i Iranu.

Sankcje podbijają koszty transportu

Sankcje podbijają koszty transportu

Światowi handlowcy już odnotowują wzrost stawek za fracht ropy w związku z amerykańskimi sankcjami wobec rosyjskiego przemysłu naftowego.

Waszyngton chce wycofania się SLB z Rosji

Waszyngton chce wycofania się SLB z Rosji

Władze amerykańskie żądają, aby firma świadcząca usługi naftowe SLB (były Schlumberger) całkowicie wycofała się z Federacji Rosyjskiej, podał dziennik „ The Financial Times”.

Tankowce objęte nowymi amerykańskimi sankcjami nie były w stanie rozładować ropy

Tankowce objęte nowymi amerykańskimi sankcjami nie były w stanie rozładować ropy

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec rosyjskiego przemysłu naftowego dziesiątki tankowców mają problemy z rozładunkiem w różnych portach świata – donoszą agencje informacyjne.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw

Raport - Polski Rynek Paliw 2023/2024

Rok 2023 rok na rynku paliwowym był lepszy od roku poprzedniego - sumaryczny popyt na paliwa płynne w Polsce zwiększył się o 6 proc., przy czym popyt  benzyny, olej napędowy i LPG - wzrósł o 7 proc. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2023/2024