MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Iran nie zmieni swojej polityki naftowej

Analitycy agencji Bloomberg są zdania, że śmierć irańskiego przywódcy w katastrofie lotniczej prawdopodobnie nie będzie miała znaczącego wpływu na rynek ropy.

Katastrofa lotnicza w Iranie, w której zginął prezydent kraju i kluczowi politycy z rządu, nie zmieni przebiegu konfliktu na Bliskim Wschodzie – oceniają analitycy.

Agencja Bloomberg zebrała opinie ekonomistów i analityków rynku, z których większość jest przekonana, że zmiana kluczowych stanowisk politycznych w Iranie nie może zmienić sytuacji na Bliskim Wschodzie ani wpłynąć na rynki surowcowe. Ich zdaniem premia za ryzyko geopolityczne w cenach ropy jest bliska zeru w porównaniu z 12 USD za baryłkę w październiku i 2 USD w kwietniu, kiedy Iran i Izrael wymieniły bezpośrednie, ale skalibrowane ataki. Jednocześnie śmierć irańskich polityków może postawić nowe pytania dotyczące relacji Iranu z Arabią Saudyjską. Iran wznowił stosunki dyplomatyczne z Rijadem w 2023 r. po siedmioletnim rozłamie. Kluczową osobą w promowaniu zbliżenia między obydwoma krajami był zmarły minister spraw zagranicznych Amirabdollahian.

Jednak Raisi nie był znany ze swojego bezpośredniego zaangażowania w kwestie naftowe. W ostatnich latach stanowisko Teheranu było w zasadzie takie, aby sprzedawać jak najwięcej ropy i to się nie zmieni – podkreślają eksperci.

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024