MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Europie nie zabraknie diesla

Według danych ukraińskiej Grupy Konsultingowej „A-95”, w kwietniu do krajów UE i Turcji trafiło 4,55 mln ton paliwa, czyli o 24 proc. więcej niż w marcu.

Jak podaje A-95 największy wolumen importu oleju napędowego do Europy w kwietniu pochodził z Bliskiego Wschodu, skąd sprowadzono 2,34 mln ton paliw, czyli o 42 proc. więcej niż w marcu. Kuwejt wniósł znaczący wkład we wzrost dostaw z Bliskiego Wschodu. Przywóz oleju napędowego z Kuwejtu do Europy wzrósł 6-krotnie, do 637 tys. ton. Na początku lutego duża rafineria ropy naftowej Al Zour w Kuwejcie, mogąca przerabiać 615 tys. baryłek ropy dziennie, po raz pierwszy osiągnęła pełną moc, co znacząco zwiększyło potencjał eksportowy pozostałych rafinerii.

Dostawy paliwa od największego eksportera regionu Bliskiego Wschodu, Arabii Saudyjskiej, spadły z 1,14 mln ton do 1,11 mln ton.

Import oleju napędowego ze Stanów Zjednoczonych wzrósł w kwietniu o 7 proc. do 1,33 mln ton.

Głównymi importerami zagranicznego produktu według danych A-95 w kwietniu były Francja (945 tys. ton), Wielka Brytania (610 tys. ton), Belgia (586 tys. ton) i Holandia (442 tys. ton).

Znaczący wzrost importu oleju napędowego do Europy doprowadził do powstania nadwyżki w regionie i przyczynił się do niskiej opłacalności produkcji w europejskich rafineriach. Marża na oleju napędowym w Europie spadła z szczytowych wartości 38 dolarów/bbl w połowie lutego do 18 dolarów/bbl na początku maja - pisze portal Enkorr.

Więcej w kategorii

Francuski parlament chce ‘’złotej akcji’’ w TotalEnergies

Francuski parlament chce ‘’złotej akcji’’ w TotalEnergies

Francuski Senat wzywa rząd do objęcia ‘’złotego’’ udziału w spółce TotalEnergies w celu uzyskania strategicznego weta w kwestiach związanych ze zmianami klimatycznymi i wszelkimi pomysłami firmy dotyczącymi przeniesienia działalności do USA.

Wzrośnie popyt na paliwa w USA

Wzrośnie popyt na paliwa w USA

Rekordowa liczba Amerykanów planuje podróże w okresie wakacyjnym w okolicach Dnia Niepodległości. Zdaniem ekspertów może to tego lata ożywić słaby dotychczas popyt na benzynę w USA.

Nigeryjskie pole naftowe zamknięte po wycieku ropy

Nigeryjskie pole naftowe zamknięte po wycieku ropy

Wydobycie ropy na lądowym polu OML 29 w Nigerii zostało wstrzymane w ramach środków zapobiegawczych po wykryciu wycieku ropy na początku tego tygodnia, poinformował operator złoża Aiteo Eastern Exploration and Production Company (AEEPCO).

Schyłek europejskiego przemysłu petrochemicznego

Schyłek europejskiego przemysłu petrochemicznego

Wysokie koszty energii i produktów węglowodorowych powodują, że europejski przemysł petrochemiczny nie jest w stanie konkurować z resztą świata, uważa dyrektor generalny Ineos Group, Jim Ratcliffe, którego wypowiedź przytacza agencja Bloomberg.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW