MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

BP znów postawi na węglowodory

Oczekuje się, że BP unieważni swoje wcześniejsze zobowiązanie dotyczące ograniczenia wydobycia ropy i gazu do końca dekady.

Utrzymując swoje cele zerowej emisji netto na rok 2050, największe europejskie koncerny naftowe zaczęły ograniczać tymczasowe cele w zakresie redukcji emisji, uznając, że ich priorytetem jest obecnie zwrot większej ilości środków pieniężnych dla akcjonariuszy. A zyski te będą pochodzić z segmentu paliw kopalnych, a nie z odnawialnych źródeł energii. 

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i kryzysie energetycznym przemysł naftowo-gazowy zdecydował, że przystępność cenowa i bezpieczeństwo energetyczne są co najmniej tak samo ważne, jak pomoc światu w redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Ponieważ BP przygotowuje się do ogłoszenia wyników za pierwszy kwartał, akcjonariusze oczekują, że koncern ogłosi także – niekoniecznie w tym tygodniu – nowe cele w zakresie wydobycia ropy i gazu, co jeszcze bardziej ograniczy zobowiązanie z roku 2020, dotyczące redukcji wydobycia węglowodorów o 40 proc. do roku 2030.

Jeden z dziesięciu największych akcjonariuszy BP powiedział w rozmowie z „The Financial Times”, że koncern zmieni swoje wytyczne dotyczące wydobycia ropy. Inny inwestor powiedział dziennikowi finansowemu, że „byłoby dobrze, gdyby BP wytwarzało więcej energii odnawialnej”, ale zwroty dla akcjonariuszy z czystej energii jeszcze nie są widoczne.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024