MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

OPEC+ może przedłużyć dobrowolne cięcia w wydobyciu

Większość źródeł agencji Reutera i Bloomberg uznała, że dobrowolne ograniczenia podjęte przez kraje zrzeszone w ramach porozumienia OPEC+ zostaną przedłużone na drugą połowę roku 2024 r.

Kraje sojuszu OPEC+ mogą przedłużyć dobrowolne cięcia wydobycia ropy o 2,2 mln baryłek dziennie do końca roku, jeśli popyt nie ulegnie poprawie, uważają źródła, z którymi rozmawiały agencje Reutera i Bloomberg.

Niektóre źródła z krajów, które dobrowolnie ograniczyły dostawy, podają, że przedłużenie jest bardzo prawdopodobne. Inne źródła podkreślają, że wszelkie zmiany w porozumieniu OPEC+ wymagałyby nagłego wzrostu popytu. Jedną z możliwych opcji jest też częściowe ograniczenie produkcji w drugiej połowie roku w stosunku do stanu obecnego.

Obecnie OPEC+ ogranicza wydobycie o 5,86 mln baryłek dziennie, co stanowi około 6 proc. światowego popytu. Według kwot kraje OPEC+ redukują wydobycie o 3,66 mln bbl/d do końca roku, kolejne 2,2 mln bbl/d to dobrowolne cięcia części członków sojuszu, które obowiązują w drugim kwartale, czyli do końca czerwca.

OPEC spodziewa się kolejnego roku dość silnego wzrostu popytu na ropę na poziomie 2,25 mln bbl/d, natomiast MAE spodziewa się znacznie wolniejszego wzrostu na poziomie 1,2 mln bbl/d.

Najbliższe spotkanie OPEC i jego sojuszników odbędzie się 1 czerwca w Wiedniu. Mają oni na nim ustalić przyszłą politykę produkcyjną.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW