MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Rafineria Dangote w Nigerii dostarcza już paliwa

Nowa nigeryjska rafineria Dangote rozpoczęła we wtorek dostawy produktów naftowych na lokalny rynek, powiedział dyrektor firmy zajmujący się marketingiem. Agencja Reutera podała, że stanowi to ważny krok w dążeniu kraju do niezależności energetycznej.

Największa w Afryce rafineria, po kilku latach opóźnień została zbudowana na obrzeżach stolicy Lagos. Właścicielem, który wydał na jej powstanie 20 mld USD, jest najbogatszy człowiek kontynentu Aliko Dangote. Zakład może przerabiać do 650 tys. baryłek dziennie. Gdy osiągnie pełną wydajność w tym lub przyszłym roku będzie największą rafinerią zarówno w Afryce jak i Europie.

We wtorek dyrektor grupy Dangote, Devakumar Edwin, potwierdził, że firma realizuje dostawy oleju napędowego i paliwa do silników odrzutowych na lokalny rynek. Produkty są dostarczane zarówno drogą morską jak i lądową. Lokalni sprzedawcy uzgodnili cenę 1225 naira (0,96 USD) za litr oleju napędowego w sprzedaży hurtowej.

Uruchomienie rafinerii Dangote to punkt zwrotny, który zakończy zależność Nigerii od importowanych produktów naftowych. Nigeria jest najludniejszym krajem Afryki i największym producentem ropy naftowej, ale była zmuszona importować paliwa, aby pokryć zapotrzebowanie krajowe ze względu na brak mocy przerobowych.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

ADNOC chciał kupić BP

ADNOC chciał kupić BP

Firma Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) rozważała ostatnio zakup BP, ale rozmowy nie zaszły daleko i ostatecznie państwowa firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie zdecydowała się kontynuować przejęcia brytyjskiej spółki, podają źródła agencji Reutera.

Rosyjska ropa utknęła na morzu z powodu sankcji

Rosyjska ropa utknęła na morzu z powodu sankcji

Cztery tankowce przewożące rosyjską ropę i produkty naftowe są zablokowane na morzu z powodu nowych sankcji USA nałożonych na Iran, podała agencja Reutera, cytując źródła.

Chiny podpisują umowę na dostawy ropy z Nigrem

Chiny podpisują umowę na dostawy ropy z Nigrem

Nowe władze Nigru podpisały umowę na dostawy ropy z chińskim państwowym CNPC. Ropa z Nigru będzie eksportowana z wykorzystaniem chińskiego rurociągu.

OPEC+ blisko utworzenia maksymalnej rezerwy mocy produkcyjnych

OPEC+ blisko utworzenia maksymalnej rezerwy mocy produkcyjnych

Efektywna moc rezerwowa OPEC+ w 2025 roku może przekroczyć 6 mln baryłek dziennie. To największa rezerwa mocy wydobywczych ropy od czasu powstania sojuszu w 2016 roku, za wyjątkiem pandemii Covid.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW