Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

Shell zmienił cele w zakresie redukcji emisji CO2

Shell zmienił cel w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla na rok 2030 i zrezygnował z celu na rok 2035, powołując się na wysokie zapotrzebowanie na gaz. Jednocześnie firma potwierdziła swój plan osiągnięcia „zerowej emisji netto” do 2050 roku.

W corocznej aktualizacji swojej strategii transformacji energetycznej Shell napisał, że do 2030 r. zamierza zmniejszyć intensywność emisji dwutlenku węgla netto przez swoje produkty energetyczne o 15–20 proc. w porównaniu z poziomem z 2016 r. Wcześniej spółka dążyła do obniżki o 20 proc.

Pomiar emisji według intensywności oznacza, że z technicznego punktu widzenia firma może zwiększyć produkcję paliw kopalnych i całkowite emisje, stosując czynniki kompensujące lub dodając energię odnawialną i biopaliwa do swojego asortymentu produktów.

Shell stwierdził, że wierzy, iż gaz, w szczególności skroplony gaz ziemny, odegra kluczową rolę w przyszłej transformacji energetycznej, zastępując bardziej zanieczyszczający węgiel. Jednocześnie spółka spodziewa się niższej niż wcześniej prognozowano sprzedaży energii elektrycznej, w tym energii odnawialnej.

Koncern zrezygnował z poprzedniego celu, jakim było zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla o 45 proc. do 2035 r.

Shell ujawnił także nowy ambitny cel, jakim jest zmniejszenie całkowitej emisji z produktów naftowych, takich jak benzyna i paliwo do silników odrzutowych, sprzedawanych konsumentom o 15–20 proc. do 2030 r. w porównaniu z rokiem 2021.

Analitycy uważają, że wycofując się z założonych planów, Shell zakłada niepowodzenie porozumienia klimatycznego z Paryża.

Więcej w kategorii

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW