MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Equinor w Brazylii produkuje prąd ze słońca

Equinor uruchomił w Brazylii elektrownię słoneczną o mocy 531 MW, która zwiększa produkcję energii norweskiej spółki w tym kraju Ameryki Południowej o 30 proc., przekazał w piątek norweski koncern.

Elektrownia słoneczna Mendubim o mocy 531 MW będzie produkować 1,2 terawata na godzinę (TWh) energii rocznie, z czego około 60 proc. zostanie sprzedane w ramach 20-letniej umowy firmie Alunorte, jednemu z największych wiodących na świecie dostawców tlenku glinu dla przemysłu aluminiowego. Equinor powiedział, że pozostała część energii wyprodukowanej w Mendubim zostanie sprzedana na rynku energii w Brazylii.

Olav Kolbeinstveit, wiceprezes ds. rynków lądowych i odnawialnych w firmie Equinor powiedział, że norweski koncern prowadzi działalność w Brazylii od ponad dwudziestu lat i postrzega ten kraj jako kluczowy obszar długoterminowego, rentownego wzrostu.

Oczekuje się, że elektrownia zapewni realny zwrot z projektu bazowego mieszczący się w środku zakładanego przez Equinor zakresu dla energii odnawialnej na poziomie 4–8 proc.

Equinor jest jedną z głównych międzynarodowych firm, która zainwestowała bezpośrednio w rozwój i wytwarzanie projektów związanych z energią słoneczną i morską energią wiatrową. Rentowność jej działu odnawialnych źródeł energii w dalszym ciągu znacznie przewyższa zyski z ropy i gazu.
W obszarze energii słonecznej Equinor prowadzi działalność w Brazylii, Polsce i Europie Północnej.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Popyt na ropę będzie rósł co najmniej do 2030 roku

Popyt na ropę będzie rósł co najmniej do 2030 roku

Światowy popyt na ropę będzie nadal rósł co najmniej do 2030 r., szacuje norweska firma konsultingowa Rystad Energy w swojej analizie 13 sektorów przemysłu.

Shell i BP sprzedały rafinerię w Republice Południowej Afryki

Shell i BP sprzedały rafinerię w Republice Południowej Afryki

Shell i BP sprzedały największą rafinerię w Republice Południowej Afryki - Sapref, państwowemu Centralnemu Funduszowi Energetycznemu (CEF) za symboliczny południowoafrykański rand (równowartość 5 centów amerykańskich).

Indie zaczęły płacić za rosyjską ropę w rublach

Indie zaczęły płacić za rosyjską ropę w rublach

Reliance Industries podpisało umowę z Rosnieftem na dostawy miesięcznie co najmniej 3 mln baryłek ropy rozliczane w rublach, podają źródła agencji Reutera.

Rosną stawki frachtu

Rosną stawki frachtu

W ostatnich tygodniach widać było dynamiczny wzrost stawek frachtu morskiego z Dalekiego Wschodu do Europy. Dziennik ‘’Rzeczpospolita’’ podaje, że taka sytuacja może potrwać do końca konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW