Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

Rząd Chin powinien wesprzeć projekty łupkowe

Rząd Chin powinien zrobić więcej, aby wesprzeć projekty związane z ropą łupkową w kraju poprzez preferencyjne traktowanie podatkowe tego sektora, twierdzi jeden z największych państwowych gigantów naftowo-gazowych.

Władze muszą wdrożyć politykę wsparcia finansowego i preferencyjne podatki dla przemysłu łupkowego w Chinach, powiedział w środę Ma Yongsheng, prezes China Petroleum & Chemical Corporation, czyli Sinopec, cytowany przez agencję Reutera.

Według Ma Chiny mają duże zasoby ropy łupkowej, ale ich wydobycie jest bardziej złożone niż w USA ze względu na ograniczenia geologiczne, dlatego chiński rząd powinien także zwiększyć wsparcie finansowe dla badań i rozwoju w zakresie wierceń i wydobycia zasobów łupkowych.

Na początku tego roku spółka Sinopec poinformowała, że znalazła ropę i gaz w odwiercie poszukiwawczym łupków w prowincji Syczuan na południowym zachodzie kraju, szacując, że początkowe przepływy mogą doprowadzić do odkrycia około 100 milionów ton węglowodorów.
Szacuje się, że w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach znajduje się duża część chińskich zasobów gazu łupkowego, którego wydobycie jest trudniejsze, niż np. w USA.

W ostatnich latach chińscy państwowi giganci naftowo-gazowi zintensyfikowali wysiłki poszukiwawcze w Chinach, zgodnie z polityką rządu mającą na celu zwiększenie rezerw i produkcji, aby pomóc zmniejszyć zależność od importu.

Chociaż szacuje się, że Chiny posiadają duże zasoby gazu łupkowego, przewyższające nawet te w Stanach Zjednoczonych, boom gazowy w Chinach jeszcze się nie realizuje. Zagospodarowanie bowiem zasobów gazu łupkowego w Chinach jest znacznie trudniejsze ze względu na trudne położenie geograficzne i brak odpowiedniej infrastruktury w odległych regionach górskich, gdzie znajduje się większość chińskich zasobów gazu łupkowego.

Więcej w kategorii

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes