Shell Franczyza

Pożar zagraża platformom wiertniczym i rafinerii w Teksasie

Rafinerie i hodowle bydła w regionie Panhandle na północy Teksasu pozostają w stanie zagrożenia w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się pożarów, które pochłonęły obecnie 500 tys. akrów. Sytuacja wymusiła już ewakuację głównego zakładu montażu broni jądrowej w Stanach Zjednoczonych.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił katastrofę dla 60 hrabstw dotkniętych czterema odrębnymi pożarami. Pożar, nazwany Smokehouse Creek Fire, jest drugim co do wielkości w historii Teksasu – podała stacja NBC, powołując się na Texas A&M Forest Service.

Bloomberg poinformował, że ogłoszenie stanu klęski żywiołowej przez gubernatora wpłynie na rafinerię Borger należącą do Phillips 66 w hrabstwie Hutchinson. Zakład posiada zdolność produkcji benzyny na poziomie 50 tys. baryłek dziennie i destylatów w ilości 35 tys. baryłek dziennie.
Jak dotąd pożary doprowadziły do przerw w dostawie prądu dla ponad 10 300 konsumentów i ponad 4200 firm.

Chociaż pierwotna przyczyna pożaru jest niejasna, to do jego rozprzestrzeniania się przyczyniają się silne wiatry, niezwykle wysokie temperatury i sucha trawa. Około 13 tys. osób w pobliżu rafinerii Phillips 66 w Borger już ewakuowano, donosi Associated Press, zauważając, że pożar rozprzestrzenił się na równiny mieszczące rancza dla bydła i platformy wiertnicze.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

W rafinerii Dunaj na Węgrzech MOL uruchomił pilotażową instalację do produkcji zielonego wodoru o mocy 10 MW. Podano, że jest to obecnie największa instalacja w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC w swoim kwietniowym raporcie przewiduje wysokie zużycie produktów naftowych w miesiącach letnich, a już w drugim kwartale wzrośnie globalny popyt na paliwo lotnicze.

Tankowce są poszukiwane i drogie

Tankowce są poszukiwane i drogie

Wysoki popyt na transport morski spowodował, że światowe ceny tankowców zarówno starych, używanych, jak i nowych osiągnęły rekordowy poziom. Eksperci zauważają, że ceny tankowców są obecnie na najwyższym poziomie od 15 lat.

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Szef jednej z największych firm handlowych na świecie - Gunvor, Torbjorn Tornqvist, uważa, że obecna cena ropy naftowej wynosi 90 USD za baryłkę i odpowiada aktualnej równowadze podaży i popytu oraz warunkom geopolitycznym.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Mercure Warszawa Centrum, 24-25 kwietnia 2024