MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Huti zaatakowali tankowiec Trafigura przewożący rosyjskie produkty naftowe

Wbrew obietnicom jemeńskich rebeliantów odnośnie bezpieczeństwa transportu rosyjskich jednostek, rakieta trafiła na Zatoce Adeńskiej. Agencje informacyjne podają, że statek przewoził produkty naftowe, zakupione w ramach sankcji w cenie poniżej obowiązującego limitu cenowego.

Zdarzenie dotyczy tankowca Marlin Luanda, który płynął do Singapuru i został wysadzony w Zatoce Adeńskiej. Huti potwierdzili wcześniej atak i powiedzieli, że rakieta trafiła w statek. Poinformowano także o ostrzale powiązanego z Indiami tankowca pływającego pod banderą Panamy. 

Marlin Luanda, tankowiec przewożący produkty naftowe obsługiwany w imieniu Trafigury, został trafiony rakietą w Zatoce Adeńskiej po przepłynięciu Morza Czerwonego. Na pokładzie rozmieszczony jest sprzęt gaśniczy w celu stłumienia i opanowania pożaru powstałego w jednym zbiorniku ładunkowym po prawej burcie - podała firma Trafigura na swojej stronie internetowej. Dodano w aktualizacji, że załoga na pokładzie Marlin Luanda jest bezpieczna, a pożar w zbiorniku ładunkowym został całkowicie ugaszony. Statek płynie teraz w stronę bezpiecznego portu.

Brytyjska marynarka wojenna wyjaśniła, że eksplozja miała miejsce w pobliżu jemeńskiego portu Hodeidah.

Europejskie firmy zdecydowały się na opuszczenie Morza Czerwonego i nawet eskorta amerykańskiej Marynarki Wojennej nie zachęca ich do korzystania z tego akwenu. Katar zdecydował się nie transportować LNG tą trasą, a Kuwejt wycofał swoje tankowce.

Arabia Saudyjska realizuje jednak zupełnie inną strategię. Saudi Aramco powiedziało agencji Bloomberg, że w dalszym ciągu transportuje ropę przez Morze Czerwone. Koncern przyznał, że sytuacja w regionie spowodowała spadek liczby statków chcących przepłynąć ten akwen, a także wzrost kosztów ubezpieczeń i frachtu.

Więcej w kategorii

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Chiny zwiększyły zakupy surowców naftowych z Federacji Rosyjskiej o 12,85 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2023 roku. W ujęciu finansowym dostawy wzrosły o 17,9 proc. do 13,858 mld USD.

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Fińska minister spraw zagranicznych oficjalnie ogłosiła swoje zamiary wprowadzenia zakazu pływania tankowcami „floty cieni” po Bałtyku.

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Węgierski rząd rozważa możliwość ograniczenia cen paliw płynnych po wzroście cen ropy na świecie — podaje poniedziałkowa ‘’Rzeczpospolita’’.

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

W zeszłym tygodniu globalna aktywność lotnicza po raz pierwszy od czterech lat przekroczyła poziom sprzed pandemii, jednak popyt na paliwo do silników odrzutowych nie powrócił do pierwotnego poziomu, ponieważ nowsze floty samolotów stają się bardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa i przewożą więcej pasażerów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes