MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Abu Zabi zwiększy wydobycie ropy w 2024 roku

Jeden z największych producentów OPEC, Zjednoczone Emiraty Arabskie, zamierza w styczniu zwiększyć wydobycie ropy.

Na kilka dni przed spotkaniem Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników w celu omówienia polityki na nadchodzący rok handlowcy skupiają się na tym, czy Arabia Saudyjska przedłuży na nowy rok dobrowolne ograniczenie produkcji o 1 milion baryłek dziennie. Chociaż decyzja ta pozostaje niepewna, sąsiad królestwa z Zatoki Perskiej osiągnął już porozumienie zezwalające mu na produkcję większej ilości ropy, pisze agencja Bloomberg.

Tym samym Zjednoczone Emiraty Arabskie zwiększą swój plan wydobycia w styczniu do 3,075 mln baryłek dziennie, czyli o około 135 tys. baryłek dziennie więcej niż w zeszłym miesiącu. Abu Zabi uzyskało zgodę na ostatnim posiedzeniu grupy w czerwcu, kiedy stwierdziło, że wcześniejsze limity produkcji nie uwzględniają zwiększenia mocy produkcyjnych dokonanego przez OPEC w ostatnich latach. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023