MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Ukraina odzyskuje platformy naftowe i gazowe

Ukraina poinformowała w poniedziałek, że jej siły odbiły platformy naftowe i gazowe u wybrzeży Krymu, które Rosja okupowała od 2015 roku.

Wywiad obrony Ukrainy w poście w mediach społecznościowych poinformował, że odzyskane elementy infrastruktury u wybrzeży Krymu na Morzu Czarnym to tzw. Wieże Bojki - platformy wiertnicze ropy i gazu. Platformy te zostały zajęte przez Rosję w 2015 roku, po aneksji Krymu przez Rosję w roku.

Dla Ukrainy odzyskanie kontroli nad platformami miało strategiczne znaczenie, bowiem Rosja utraciła możliwość wykorzystania ich do celów wojskowych, a to zdaniem wywiadu Ukrainy przybliża kraj do odzyskania Krymu.

Pod koniec ubiegłego miesiąca brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Ukraina i Rosja toczyły walki o strategiczne platformy naftowe i gazowe na Morzu Czarnym. Platformy są obsługiwane przez Chernomorneftegaz, spółkę naftowo-gazową przejętą przez prorosyjskie władze na Krymie w 2014 roku.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023