MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Włochy opóźniają regionalny plan ograniczenia liczby samochodów z silnikiem Diesla

Rząd Włoch, po protestach kierowców, odrzucił plan jednego z najbardziej zanieczyszczonych regionów kraju, zakładający zakaz wjazdu do miast starszych pojazdów z silnikiem Diesla w godzinach pracy.

Ogłoszenie rocznego opóźnienia planu w północno-zachodnim regionie Piemontu jest najnowszym przykładem ostrożnego podejścia prawicowego rządu do regulacji środowiskowych.

Na poziomie Unii Europejskiej administracja premier Giorgii Meloni wywołała sprzeciw wobec proponowanych przepisów Euro 7 mających na celu dalsze ograniczenie emisji spalin przez samochody.

Piemont planował wprowadzenie dziennego zakazu ruchu pojazdów z silnikiem Diesla do klasy emisji Euro 5 w tygodniu roboczym we wszystkich gminach liczących ponad 10 000 mieszkańców, począwszy od 15 września do 15 kwietnia przyszłego roku.

Minister środowiska Gilberto Pichetto Fratin powiedział jednak, że rozwiązanie to będzie mogło wejść w życie dopiero 1 października 2024 r., dodając, że będzie stosowane wyłącznie w miejscach liczących ponad 30 000 mieszkańców.

Pichetto Fratin powiedział, że rząd nakazał przegląd i aktualizację regionalnych planów przeciwdziałania zanieczyszczeniom i że na czas oczekiwania na realizację planowanych ograniczeń dotyczących diesli Euro 5 tymczasowo zawieszono. Dodał, że jest to zgodne z przepisami unijnymi.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023