MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Na razie limit cenowy na rosyjską ropę pozostaje bez zmian

Agencja Reutera podała, że kraje G7 odłożyły w czasie rewizję pułapu cen rosyjskiej ropy, mimo że jest ona realnie sprzedawana powyżej limitów cenowych ze względu na rosnące ceny na światowych rynkach ropy.

„Negocjacje w sprawie rewizji lub przynajmniej dyskusje na ich temat prowadzono w czerwcu i lipcu, ale oficjalnie do zmiany poziomu ceny doszło” – podała agencja Reutera, powołując się na źródło dyplomatyczne.

Kraje G7 wraz z Unią Europejską i Australią ustaliły pułap rosyjskiej ropy na grudzień 2023 roku i co dwa miesiące miały być przeprowadzone konsultacje w tej sprawie. Ostatnia dyskusja odbyła się w marcu i obecnie, jak wynika z doniesień, G7 nie widzi potrzeby rewizji nałożonych ograniczeń. Odpowiednią platformą do negocjacji w tej kwestii mogłoby być zaplanowane na koniec września Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023