MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Indie będą zużywały więcej ropy niż Chiny

Analitycy firmy Kpler uważają, że Indie wyprzedzą Chiny pod względem zapotrzebowania na ropę od 2026 roku. Powodem tej sytuacji jest fakt, że w Indiach udział samochodów elektrycznych jest niższy niż w innych krajach Azji, a flota aut spalinowych rośnie.

Indie będą zużywały więcej ropy niż Chiny
Indie odnotowują wzrost liczby pojazdów samochodowych, a rafinerie w tym kraju oprócz produkcji paliw umożliwiających zaspokojenie potrzeb na rynku wewnętrznym będą prawdopodobnie sprzedawać do Europy więcej paliw niż rok temu.

Parsley Ong, szef badań energetycznych w Azji w JPMorgan Chase & Co powiedział, że Indie będą przewyższały Chiny pod względem wzrostu popytu na ropę, głównie ze względu na czynniki demograficzne.

Analitycy Kpler są przekonani, że szczyt popytu w New Delhi nastąpi znacznie później niż w Pekinie, w 2036 roku. Jednocześnie, zdaniem specjalistów Fitch Solutions, w ciągu najbliższej dekady udział Chin w ogólnym wzroście popytu na ropę na rynkach wschodzących spadnie do 15 proc. z prawie 50 proc., podczas gdy udział Indii podwoi się do 24 proc.
Słowa kluczowe: