MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

We Francji na stacjach zaczyna brakować paliwa

Akcja protestacyjna, która zakłóciła pracę francuskich rafinerii, spowodowała, że niektórym stacjom benzynowym brakuje paliwa. Protesty uderzyły także w terminale skroplonego gazu ziemnego (LNG), dostawy energii i konserwację reaktorów jądrowych. Francuskie lotniska także już zaczynają obawiać się o zapasy paliwa lotniczego.

We Francji na stacjach zaczyna brakować paliwa
Francuski dziennik „Le Figaro” podał, że z powodu strajków przeciwko reformie emerytalnej na 14,4 proc. stacji benzynowych w całej Francji nie było benzyny ani oleju napędowego. Najbardziej dotkniętym był departament Loara Atlantycka w północno-zachodniej Francji, gdzie połowa stacji była w trudnej sytuacji. Podobnie wyglądała to na stacjach tankowania departamentu Ille-et-Vilaine i innych w północno-zachodniej części kraju. W Paryżu 10,4 proc. stacji benzynowych zgłaszało trudności z zaopatrzeniem.

W związku z trwającym strajkiem pracowników rafinerii francuskiego giganta naftowo-gazowego TotalEnergies w Normandii tamtejsze lotniska zaczynają także martwić o dostawy paliw do samolotów.
Słowa kluczowe: