MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Kazachstan będzie wysyłał ropę do Niemiec

Władze Kazachstanu planują w kwietniu dostarczyć do Niemiec 20 tys. ton ropy. Agencja TASS podała, że zobowiązania Kazachstanu dotyczące dostaw ropy do Niemiec wynoszą ok. 300 tys. ton ropy rocznie.

Kazachstan będzie wysyłał ropę do Niemiec
KazTransOil - kazachska spółka ropociągowa świadcząca usługi transportu ropy naftowej dostarczyła 20 tys. ton kazachskiej ropy systemem głównych rurociągów naftowych Transnieftu w kierunku punktu dostaw ropy naftowej Adamowo-Zastawa do dalszej dostawy do Niemiec w lutym 2023 r.

Kazachstan napotkał w ostatnim czasie jednak problem ze zgromadzeniem wystarczającej ilości ropy, aby wyeksportować ją do Niemiec przez „Przyjaźń”, a kazachscy producenci są nieufni wobec ropociągu do Europy, obawiając się, że ten kanał eksportowy nie będzie dla nich opłacalny. Dodatkowym czynnikiem negatywnie wpływającym na możliwości eksportowe Kazachstanu są nieplanowane prace remontowe na złożu Tengiz, które doprowadziły do spadku wydobycia ropy w republice o około 100 tys. baryłek dziennie, co w naturalny sposób wpłynęło na eksport do Europy.
Słowa kluczowe: