MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Przyszłość samochodów spalinowych w UE

Unia zaczyna łagodzić swoje stanowisko w sprawie całkowitego zakazu sprzedaży samochodów spalinowych oraz rozważa preferencje dla e-paliw.

Przyszłość samochodów spalinowych w UE
Adam Woźniak w „Rzeczpospolitej” napisał, że po tym, jak Niemcy doprowadziły do odłożenia planowanego na ubiegły tydzień głosowania ministrów krajów członkowskich mającego finalnie zatwierdzić przegłosowany już w Europarlamencie projekt, unijne władze proponują im ulgi dla e-paliw, które mogłyby być wykorzystywane w samochodach z napędem spalinowym.

Utrzymanie przemysłu motoryzacyjnego, zatrudniającego 800 tys. osób, to priorytet dla Niemiec. Każdego roku ten największy segment niemieckiej gospodarki przynosi dochody w wysokości 411 mld euro rocznie i nic dziwnego, że Niemcy chcą bronić przyszłości samochodów spalinowych.

Możliwe, ze Unia Europejska zaproponuje ulgi związane z używaniem e-paliw produkowanych z wykorzystaniem wychwytywanego z powietrza CO2 oraz energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, bardziej neutralnych dla klimatu, ale droższych. „Rzeczpospolita” podaje, że na razie nie wiadomo, czy taka propozycja dla niemieckich władz, stanowczo deklarujących obronę miejsc pracy przy produkcji samochodów, okaże się satysfakcjonująca.

Paliwa syntetyczne, mają takie same parametry, jak te dzisiaj wlewane do baków, a to oznacza, że zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi traci sens.