MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Konieczne obniżenie ciśnienia w systemie rurociągów Keystone

Amerykański regulator rurociągów powiedział, że będzie wymagać od TC Energy zmniejszenia ciśnienia operacyjnego na ponad 1000 dodatkowych mil (1609 km) rurociągu Keystone, z którego w grudniu ubiegłego roku wyciekło około 13 tys. baryłek ropy w Kansas.

Konieczne obniżenie ciśnienia w systemie rurociągów Keystone
Kanadyjski operator rurociągu zakończył kontrolowane ponownego uruchomienia rurociągu o przepustowości 622 tys. baryłek dziennie do Cushing w stanie Oklahoma.
 
Urząd Bezpieczeństwa Rurociągów i Materiałów Niebezpiecznych uznał, że programy zarządzania eksploatacją, konserwacją i/lub integralnością firmy mogą być niewystarczające, aby rozwiązać powtarzający się problem awarii rurociągu. Zalecono, aby TC Energy utrzymywało niższe ciśnienie robocze w odcinku rurociągu, którego dotyczy problem awarii. Określono też, że ciśnienie operacyjne na pozostałej części rurociągu od Steele City w stanie Nebraska do węzła magazynowego w Cushing oraz na całej głównej linii o długości 1025 mil od granicy kanadyjskiej do rafinerii w Illinois nie może przekraczać 72 proc. wobec początkowego projektu.

Redukcje ciśnienia spowodują obniżenie przepływu ropy w całym systemie Keystone, co może wpłynąć na różnice cen między ropą amerykańską i kanadyjską, powiedział Andrew Kuske, analityk Credit Suisse. Zamiast 14 tys. baryłek rurociąg będzie mógł pomieścić na swojej długości 12 937 baryłek ropy.

Regulato zobowiązał TC Energy do przedłożenia niezależnie przeprowadzonej analizy przyczyn źródłowych awarii, a następnie planu działań naprawczych i proponowanych działań mających na celu złagodzenie skutków awarii.