MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Oszczędność paliwa ma większy wpływ na popyt na ropę niż pojazdy elektryczne

Dyrektor naczelny BP Upstream, Bernard Looney powiedział, że efektywność paliwowa w nowych lekkich pojazdach ma większy wpływ na popyt na paliwo niż rosnąca sprzedaż pojazdów elektrycznych.

Oszczędność paliwa ma większy wpływ na popyt na ropę niż pojazdy elektryczne
Bernard Looney zauważył, że stare pojazdy z 1,4 miliarda lekkich pojazdów na świecie są złomowane, a ich miejsce zajmują nowsze bardziej efektywne ekonomiczne jednostki. Looney zauważył także, że obecnie zaledwie około 3 procent światowej floty to pojazdy elektryczne, ale ich liczba będzie wzrastać.

Oczekuje się, że światowa flota pojazdów wzrośnie do 2,2 miliarda pojazdów do 2040 r., przy czym znaczna część tego wzrostu będzie pochodzić z Chin i Indii. Zdaniem szefa BP, dzięki wydajniejszym pojazdom i znacznie większej liczbie pojazdów elektrycznych na drogach popyt na paliwo może spaść o 5 do 10 milionów baryłek dziennie do 2040 roku.

Bernard Looney powiedział, że istniejąca globalna flota lekkich pojazdów zużywa około 32 mln baryłek ropy dziennie. Stanowi to około jednej trzeciej światowego popytu na surowiec.