MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Amerykański diesel będzie dostępny na czeskich stacjach paliw

Po raz pierwszy w historii olej napędowy z USA trafił do Czech. W ostatnich dniach do magazynów ČEPRO przyjechały pierwsze pociągi z olejem napędowym wyprodukowanym w Luizjanie w USA.

Amerykański diesel będzie dostępny na czeskich stacjach paliw
Tankowiec przetransportował paliwo do Polski, skąd transportem kolejowym dotarło ono do Czech. Krajowi kierowcy zaczną tankować nim swoje samochody w ciągu trzech do sześciu tygodni.

Od wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainę strategicznym zadaniem ČEPRO jest dywersyfikacja źródeł oleju napędowego oraz przyczynianie się do bezpieczeństwa energetycznego Czech i uniezależnienia się od rosyjskich surowców. Przedstawiciele firmy ČEPRO przez kilka miesięcy negocjowali umowę z podmiotem handlowym z Polski, na podstawie której pozyskano olej napędowy z Luizjany.

Jan Duspeva, prezes ČEPRO powiedział, że celem firmy jest pozyskanie jak największej liczby dostawców paliw na rynek czeski. Paliwa do Czech są importowane przede wszystkim z Niemiec, Austrii i Polski, a teraz także z USA.

Duspeva zapewnił, że jakość amerykańskiego diesla odpowiada czeskiemu standardowi, w jego opinii to jeden z lepszych jakościowo produktów. Czescy kierowcy nie odczują różnicy podczas korzystania z amerykańskiego paliwa.

Państwowy dystrybutor paliw, ČEPRO, jest jednym z największych przedsiębiorstw przemysłowych w Republice Czeskiej. ČEPRO eksploatuje sieć 1200 km rurociągów produktowych i dysponuje 650 zbiornikami magazynowymi o pojemności 1,76 mln m sześc.

Spółka posiada ponad 200 stacji paliw EuroOil na terenie Republiki Czeskiej, która jest trzecim co do wielkości pod względem liczby stacji i czwartym co do wielkości w kraju pod względem sprzedaży paliw. Sieć EuroOil jest największym czeskim dystrybutorem paliw napędowych w Czechach.
Słowa kluczowe: