MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Strajk na stacjach benzynowych we Włoszech

Na stacjach benzynowych we Włoszech od 24 do 26 stycznia będzie trwał zaplanowany strajk. Datę potwierdziły włoskie federacje zarządców stacji po spotkaniu z ministrem firm i Made in Italy, Adolfem Urso.

Strajk na stacjach benzynowych we Włoszech
Tematem zebrania było omówienie dekretu o przejrzystości cen paliw. Z zawartymi w nim propozycjami nie zgadzają się związki zawodowe, które dlatego też zdecydowały się na strajk.

Spotkanie federacji zarządców stacji paliw Faib (Federazione Autonoma Italiana Benzinai), Fegica (Federazione Italiana Gestori Carburanti e Affini), Figisc-Anisa (Federazione Italiana Gestori Impianti Stradali Carburante, Associazione Nazionale Imprese Servizi Autostradali) w resorcie przedsiębiorczości trwało około godziny. Było to już trzecie tego typu zebranie związków zawodowych w siedzibie resortu w celu omówienia rozporządzeń o przejrzystości cen paliw. Ze spotkania związkowcy wyszli jednak niezadowoleni. Zdecydowali się więc ogłosić strajk na stacjach benzynowych, a także na stacjach samoobsługowych.

Strajk ma się rozpocząć 24 stycznia o godz. 19:00 i zakończyć po 48 godzinach, tj. 26 stycznia o 19:00. Mają jednak być zapewnione podstawowe usługi. Będą mogły pozostać otwarte stacje samoobsługowe, które są zarządzane bezpośrednio przez koncerny naftowe.

Minister Adolf Urso przekazał, że zaproponowano, aby obowiązek komunikowania średniej regionalnej ceny paliwa miał być cotygodniowy (a nie dzienny jak wcześniej) w celu zapewnienia konsumentom przejrzystości cen; będzie też trzeba informować o każdej zmianie cen paliw.

Ministerstwo poinformowało, że zamknięcie stacji z powodu braku raportu dotyczącego ceny nastąpi po czterech pominiętych tygodniowych komunikatach w ciągu 60 dni. Do tej pory zamknięcie mogło nastąpić po trzech naruszeniach obowiązku bez ograniczeń czasowych, nawet jeśli nie następujących po sobie. Kary za brak informacji będą wynosić od 200 do 800 euro w zależności od obrotów stacji (wcześniej dochodziły do 6 tys. euro). To jedne z propozycji rządowych; są one jednak kwestionowane przez zarządców stacji paliw.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.
Koncern BP podwoił zyski
Koncern BP podwoił zyski
W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.
Port w Ceyhan znów przyjmuje tankowce
Port w Ceyhan znów przyjmuje tankowce
We wtorek wieczorem w tureckim centrum eksportu ropy naftowej - terminalu Ceyhan, zacumował tankowiec, aby załadować iracką ropę naftową. To pierwsza próba odbioru surowca od serii trzęsień ziemi w poniedziałek.
Wielka Brytania znów powołała Departament Energii
Wielka Brytania znów powołała Departament Energii
W Wielkiej Brytanii z uwagi na rekordowo wysokie ceny energii powstał Departament Energii i Neutralności Węglowej - wynika z komunikatu opublikowanego we wtorek przez kancelarię premiera Rishi Sunaka.
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Fałszywe faktury ze stacji paliw

Fałszywe faktury ze stacji paliw

Pracownica stacji paliw w Bełchatowie usłyszała 117 zarzutów o wystawianie nierzetelnych faktur za paliwo. Straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły ponad 2 mln złotych.

Embargo na diesla z Rosji bez konsekwencji dla krajowego rynku paliw

Embargo na diesla z Rosji bez konsekwencji dla krajowego rynku paliw

W ocenia wiceprezesa PERN Rafała Milanda polscy importerzy paliw byli przygotowani na embargo na paliwa z Rosji, które weszło w życie w niedzielę, 5 lutego. Podczas konferencji EEC Trends w Warszawie podkreślił że ‘’embargo weszło w życie i nic się nie dzieje’’.

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw

Przy wjeździe na osiedle Sterowców w Dywitach niedaleko Olsztyna rozpoczęły się przygotowania pod budowę stacji paliw Moya – marki należącej do spółki Anwim.

Senacka komisja chce się przyjrzeć wycenie Lotosu

Senacka komisja chce się przyjrzeć wycenie Lotosu

Senatorowie chcą, by prokuratura zabezpieczyła protokoły z negocjacji, korespondencję mailową z nabywcami i dokumentację dotyczącą wyceny Rafinerii Gdańskiej – informuje Radio Zet.