Będzie dyskusja na temat rewizji cen rosyjskiej ropy?

Na razie administracja USA jest skłonna sprzeciwiać się wszelkim działaniom mającym na celu obniżenie limitu cenowego na eksport rosyjskiej ropy, mimo chęci niektórych krajów europejskich do dalszego ograniczania dochodów Moskwy – donosi agencja Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione z tą kwestią.

Będzie dyskusja na temat rewizji cen rosyjskiej ropy?
Agencja napisała, że Stany Zjednoczone chcą poczekać, aż w przyszłym miesiącu zostaną wprowadzone kolejne pułapy cenowe G7 na produkty ropopochodne, takie jak olej napędowy, zanim dokonają przeglądu cen ropy naftowej. Zdaniem Waszyngtonu pułapy będą wchodzić w interakcje, a to zwiększa prawdopodobieństwo, że cena ropy pozostanie na poziomie 60 USD.

Wielu członków UE, w szczególności Polska i Estonia, nalegało na niższy limit dochodów Moskwy, ale są też tacy, którzy nalegali na wyższy poziom, obawiając się wpływu na ich gospodarki. Według osób zaznajomionych z dyskusjami, Niemcy powiedziały innym krajom UE, że rewizja cen musi być przeprowadzona w terminie, który nie prowadzi do zamieszania na rynkach.

Oczekuje się, że dyskusja na temat rewizji cen w UE rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
Słowa kluczowe: