MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Saudi Aramco zaangażuje się w produkcję ekosilników?

Producenci samochodów, Renault i Geely, pracują nad zawarciem umowy, dzięki której Saudi Aramco stanie się inwestorem i partnerem w rozwoju ekosilników i technologii hybrydowych.

Saudi Aramco zaangażuje się w produkcję ekosilników?
Renault i chińska firma Geely Automobile Holdings pracują nad sfinalizowaniem umowy dotyczącej pozyskania Saudi Aramco jako inwestora i partnera do rozwoju, aby wspólnie dostarczać silniki benzynowe i technologie hybrydowe – podała agencja Reutera, powołując się na swoich rozmówców.

W ostatnich latach duże firmy naftowe współpracowały z producentami samochodów nad opracowaniem zrównoważonych paliw i silników wodorowych. Jeśli wspomniana umowa dojdzie do skutku, to Saudi Aramco będzie pierwszym dużym producentem ropy naftowej, który zainwestuje w biznes samochodowy, ponieważ rozwój samochodów elektrycznych grozi zmniejszeniem popytu na paliwa konwencjonalne.

Zgodnie z dokumentem przygotowanym przez producentów samochodów, który zweryfikowała agencja, moce produkcyjne nowej firmy, której uruchomienie planowane jest na ten rok, wyniosą ponad 5 milionów hybrydowych i przyjaznych dla środowiska silników rocznie.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu